%100 Music Serisi İstanbul’a Yeni Bir Etkinlik ve Eğlence Getiriyor: Reggae Night

0
201
Basın Bülteni

18 Mayıs Perşembe akşamı İstanbul’un yeni konser mekanlarından IF Performance Hall Beşiktaş’ta gerçekleşecek olan Reggae Night’ta ülkemizin sevilen reggae grupları Sattas, Komik Günler ve Bosphoroots sahne alacak. Ayrıca Selekta Genjah ve Da Frogg da gecenin müziklerini çalacak. Gruplar hakkında kısaca şunları söyleyebiliriz:

Ülkemizin en bilinen ve takip edilen reggae grubu Sattas, ikinci albümlerinin habercisi niteliğinde olan ilk EP’sini “Bir Ben Miyim?” adıyla geçtiğimiz günlerde yayımladı. Türkiye’nin birçok yerinde konserler veren Sattas ayrıca Macaristan, Kanada, Fildişi Sahilleri gibi ülkelerde de sahne aldı.

Komik Günler, önce Ankara sokaklarında, sonra İstanbul’un gece kokan hemzemin sahnelerinde birçok insana ulaştırdı şarkılarını. Sekiz kişilik grup reggae ve ska ağırlıklı müziği ile karşınıza çıkıyor.

Bu zamana kadar Volkswagen Arena’da düzenlenen Babylon Presents: Love & Reggae, Dorock XL, Karga, Nayah, Woodstock Kadıköy, Ankara Eski & Yeni, Babylon Bomonti gibi mekanlarda sahne alan Bosphoroots, 2015’in Eylül ayında ilk teklileri “This Is How I Want”ı, 10 Mayıs 2016 tarihinde de tematik bir içeriğe sahip tamamı Türkçe 3 şarkıdan oluşan ilk kısa-çalarları “3 Azgın”ı iTunes, Spotify, Deezer gibi dijital platformlardan yayımladı. Gruplardan önce ve grup aralarında Selekta Genjah ve Da Frogg çalacakları müziklerle gece boyunca eğlenceyi üst seviyede tutacak.

Bugüne dek Moonspell, Evgeny Grinko, Wardruna, Richie Kotzen, Mr. Big, Dave Lombardo, God Is An Astronaut, Dub FX gibi grup ve müzisyenlerin Türkiye konserlerini düzenleyen MoodLive ve New East Music organizasyonu ile gerçekleşecek etkinlikte reggae hayranları bir araya gelecek.

Biletler Biletix’te. IF Performance Hall’un kapıları 20.00’de açılıyor. 22.00’ye kadar barda “Happy Hour” uygulaması olacak.