Rogue Records America bu yılın en büyük kollektif albüm çalışmasına imza atacak. Project Rogue kapsamında 17 metal müzisyeni ile çalışılacak ve müzik severlere Titan albümü sunulacak. Proje için ayrılan bütçe ise $70,000. Titan albümü için çalışmalar 9 Haziran’da başlayacak. Projede yer alan isimler; Raymond Herrera (Fear Factory), Chris Adler (Lamb of God), Rob Barrett (Cannibal Corpse), John Boecklin (DevilDriver), Paul Masvidal (Cynic), Reinert, Mitch Harris (Napalm Death), Jed Simon (Scar the Martyr), Jon Howard (Threat Signal), Frank Watkins (Obituary), Wayne Static (Static X), Shavo Odadjian (System of a Down), Christian Olde Wolbers (Fear Factory), Pat Lachman (Damageplan), JD Schmidt (Nociceptor), Robert Luciani (Means End) ve Vincent Zylstra (Synthetic Breed).

Rogue Records America’nın sahibi Dean Martinetti:

Raymond ve ben bir gece, her zaman olduğu gibi birbirimize fikirlerimizi anlatıyorduk. Raymond bana dedi ki ”Ne iyi olurdu biliyor musun? Çalıştığımız grupların içlerinden birer müzisyen alalım ve hep birlikte albüm kaydı yapalım. Albüme güzel bir isim de buluruz, dikkat çeker. Hem de bu grupların hayranlarının da hoşuna gidecek bir projeye imza atmış oluruz.” Ben de bu fikri benimsedim. 

17 müzisyenle anlaştık. Hepsi metal müziğin önde gelen isimleri. Ancak biz 17 müzisyenin hayranlarının da projede yer almasını istiyoruz. Çünkü albümü dinleyecek olan onlar olacak. Müzisyenlerle ve bizle iletişim kurmaları için mobil uygulama yaptık. Ayrıca demo kayıtları Youtube üzerinden paylaşma kararı aldık. Kayıtları dinleyenler, olumlu olumsuz görüşlerini bildirebilecek. Biz de buna göre yol haritamızı belirleyeceğiz. Profesyonel kayıtları bittiğinde albümü CD, DVD ve dijital olarak satışa çıkarmayı düşünüyoruz.