Fotoğraf: Redbull.com.tr - Eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar programa konuk olmuştu

Az önce Twitter’da gezerken bir yazıya rastladım ve başlığı sebebiyle ilgimi çekti. Baştan sona kadar okudum. Yaşım itibariyle benim hatırlayamadığım zamanlarda geçen şeyler anlatılıyor.

Bu sitenin okurlarının çoğunlukla benimle aynı jenerasyondan ve hatta benden küçük kişiler olduklarını biliyorum. Belki ilginizi çekmeyebilir ama okumanızı tavsiye ediyorum.

Şener Yıldız, ilk olarak Polis Radyosu’nda rock programı sunan, ardından ise TRT’de bu serüvene devam eden bir rock insanı. 17 yıl boyunca TRT’de rock ve metal müziği konu alan “Rock Market” isimli programı sunmuş. O yılları şu şekilde anlatmış:

O dönem TRT1 vardı, TRT2 bile yoktu, dolayısıyla ister istemez izleniyordunuz. Bir de programı pazar öğle saatlerine koydular. O dönem en çok izlenen saatler. Cenk Koray’ın meşhur Tele Kutu programı vardı, onun öncesinde yayınlanıyordu düşünsenize. Aslında çok ilginç bir şey. Tek kanal var ve pat diye bir müzik programı yayınlanıyor.”

Devam ediyor:

“Gerçekten inanılmazdı. Şimdi bakıyorum da çok cesurmuşum. Çok sıkıntı çektim mi çektim, denetimlerde problemler oluyordu ama bir şekilde aşıyorduk.”

Red Bull tarafından yapılan röportajın tamamını buradan okuyabilirsiniz.