Slipknot’un 2019 yılı için yeni albüm çalışmalarında olduğunu biliyorduk. Ancak Corey Taylor sayesinde kayıtların ne zaman bizlerle buluşacağı kesinleşti.

İspanya’nın Ressurection Fest adlı kanalında gelecek yazdan konuşan Taylor, bize  gerçekleşecek olan planlardan bahsetti.

Sohbet esnasında Taylor, büyük bir dünya turu planladıklarını aktardı.

“Her şey stüdyoya ne zaman girdiğimize bağlı. Şu anda planladığımız zaman önümüzdeki yılın başları – ilk bir kaç ayı yani. Birkaç ay stüdyo sürer, bir kaç ay prodüksiyon, yeni maskeler, yeni kostümler yeni her şey. Ve umarım yazın albüm çıktığında da turneye başlayabileceğiz.”

Taylor aynı zamanda şu anda 20 demolarının olduğundan bahsetti.

“Gerçekten çok iyiler. Sadece hangi parçalar en iyisi buna karar verir, albümü çıkarırız. Ancak şu an konuştuğumuz gibi, herkesin parçaları duyabileceği yollar arıyoruz. Bu yüzden albümü çıkaracağız ve belki sonrasında da bir şeyler yayınlayacağız.”

Yeni albüme ek olarak perküsyonist Shawn Crahan, kendi isimleriyle çıkardıkları “Slipknot” albümünün 20. yılına özel bir kutlama planladıklarından bahsetti.

“Gezegen için sanatın farklı düzeyleriyle uğraşmanın güzel bir şey olacağını düşündük. Uzunca bir süredir kayıptık ve bizce artık insanlar olan bitenin farkına varmaya başladı, bu nedenle 20. yılı kutlamak için farklı şeyleri bir araya getiriyoruz.”

Röportajın tamamı: