Metal All Stars – 29 Mart 2014

Bu yılın ilk büyük çaplı konseri bu konser olacak. Beklentiler bana kalırsa çok üst düzey gibi görünmese de, fazlasıyla önemli ve beklentilerin yüksek olacağı bir etkinlik olacak. Kapı açılışı 12:00’da yapılacak ve neredeyse gece yarısına kadar devam edecek olan bir konser trafiği içine gireceğiz. Birbirinden önemli gruplar var. Buraya tıklayarak programın tam listesini görebilirsiniz. Ayrıca bir çok gitarist ve gitarist adayının en büyük idollerinden biri olan Zakk Wylde’ı canlı canlı görecek olmak bu konseri başlı başına çekici kılan unsurlardan biri. Kesinlikle imkanı olan kişilerin kaçırmaması gereken bir organizasyon. 

Mekan: İstanbul Küçükçiftlik Park
Bilet Fiyatları:

VIP Ayakta – 350.00 TL
Sahne Önü Ayakta – 240.00 TL
Normal Ayakta – 110.00 TL

Bilet Satın Al | Etkinlik Programı


Nazareth – 24 Nisan 2014 

Nazareth dünya çapında ünlü olan bir grup. 1968’den bu yana müzik yapmakta olan bir grup. Konserlerine büyük bir ilgi olacağı şu an için ön görülmüyor. Bu konsere gidecek olanların çoğunlukla grubu yıllardan beri tanıyan özel dinleyicilerinin olacağını söyleyebiliriz. Çok eski bir grup olmasından ve dünya çapında üst seviye bir patlama sergileyememiş olmasından ötürü genç kesimin bu konsere ilgisi az olacaktır. Bundan 6 yıl önce Nazareth’in ülkemize geleceği duyurulmuş fakat daha sonra konser iptal edilmişti. O dönemde çok fazla üzüntü dilekleri ile karşılaşıldı internet ortamında. Bunun acısını çıkartmak isteyen takipçiler mutlaka o gün orada olacaktır. Bekleyip göreceğiz.

Mekan: Garajİstanbul
Bilet Fiyatları: Açıklanmadı


Children of Bodom & Epica – 4 Mayıs 2014

Children of Bodom en son 2011 yılında ülkemizde konser vermişti. O konser yine bu yıl yapılacak olan konser gibi Küçükçiftlik Park’ta gerçekleştirilmişti. Konsere gidenlerin çoğu, ses sisteminden şikayetçi olmuştu. Bu kez benzer bir sorunla karşılaşılmazsa, Children of Bodom’un bu yıl ülkemize çok istekli ve arzulu bir biçimde geldiğini söyleyebilirim. Bunu nereden mi çıkartıyorum? Headbang’te yer alan röportajlarında bana o izlenimi verdiler. Epica cephesine bakacak olursak, işler biraz daha farklı. 6 Mayıs 2014 tarihinde Epica’nın yeni albümü The Quantum Enigma piyasaya sürülecek. Albümün çıkış tarihinin 2 gün öncesinde Türkiye’de konser vermiş olacaklar. Bilet fiyatlarında ekstra bir meblağ vererek Epica’nın albümüne de sahip olabileceksiniz. Güzel bir promosyon. Muhtemelen bu durum onlar için ekstra bir motivasyon kaynağı olacaktır. Bana kalırsa keyifli bir etkinlik olacak ve gruplar en üst düzey performanslarını sergileyecekler.

Mekan: İstanbul Küçükçiftlik Park
Bilet Fiyatları:
Sahne Önü + Epica Albümü: 188.00 TL
Sahne Önü: 165.00 TL
Genel Giriş + Epica Albümü: 110.00 TL
Genel Giriş: 87 TL

Bilet Satın Al


Methfest – 11 Mayıs 2014

Benim merakla beklediğim etkinlik bu olacak. İzmir’de yapılacak olması, İzmir’deki metalci tayfası tarafından ilgi görmesini sağlayabilir. Ücretsiz olacak olması büyük bir artı. İlk açıklandığı zaman çok fazla grup vardı ve bunların bir çoğu daha sonra etkinlikte çıktı ya da çıkartıldı. Bir çok eleştiri ile karşılaşıldı fakat yine de etkinliği düzenleyecek olan kişiler yılmadan mücadelelerine devam ettiler. Şu an açıklanmış 4 grup var. Sanırım 1-2 tane daha yeni grup eklenecektir. Ücretsiz olarak yapılacak olması sebebiyle İzmir’li metalcilerin katılması gerektiğini düşünüyorum. Ben Aydın’dan gideceğim. Beklentiler zaten çok üst seviye değil. Umarım güzel bir şeyler çıkar ortaya.

Mekan: İzmir Alsancak Volume
Bilet Fiyatları: Ücretsiz

Yazı dizisinin devamı önümüzdeki hafta yayınlanacaktır.