Her şey 31 Mart 2015 sabahı elektriklerin kesilmesiyle başladı. Bu kesintinin bölgesel değil, ülke çapında olduğunu öğrenince “ne oluyor?” dedik. Elektrik kesintisini seçimlere, dış ilişkilere bağlayanlar oldu. Bunlar tartışılırken İstanbul Adliyesi teröristler tarafından basıldı ve Berkin Elvan soruşturmasına bakan İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz rehin alındı.

Teröristlerin ellerini kollarını sallayıp adliyeyi basması hepimizi çok şaşırttı, korkuttu. Bir elektrik kesintisinde, kötü emelli kimselerin ellerini kollarını sallaya sallaya istediklerini yapabileceklerinin göstergesiydi. Ülkede iletişim kopukluğu, yer yer mobil internet bağlantılarında yavaşlamalar oldu. Bir savaş çıksa, halimizin ne olacağının bir ipucuydu sanki.

Akşam saatlerinde adliyeye yapılan operasyonda ağır yaralanan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz hastaneye kaldırıldı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ne yazık ki, 31 Mart 2015`te Türkiye Cumhuriyeti başarılı, cesur savcılarından birini şehit verdi. Neredeyse her gün ülkenin bir yeri karışıyor ve insanlar yoktan yere ölüyor. Farkında olmadan, geleceğimizi kendi ellerimizle yok ediyoruz.

Bu ülkeye verdiğim her kuruş vergi, karanlık, terör, niteliksiz siyaset ve kalitesiz bir gelecek olarak bana ve aileme geri dönüyor.

Acil demokrasi!