80`lerin hard rock müziğini Türkçe sözlü olarak günümüze taşıyan Maskara, yeni albümü Rüyalar ve Masallar`ı 26.02.2016 tarihinde tüm müzik market ve online platformlarda yayımlayacak.

Serdar Öztop prodüktörlüğünde gerçekleşen albümün kayıtları Nisan-Ağustos 2015 tarihleri arasında Santralistanbul stüdyolarında gerçekleşti. Albümün ilk klibi ise Şeytan Topuklu Giyer şarkısına çekildi ve online mecralarda paylaşıldı.

Klasik rock müziğinin güçlü melodileriyle harmanlanmış yalın sözleriyle dikkat çeken Maskara`nın parçaları, dinleyiciyi 80`lere götürerek farklı bir enerji veriyor. Maskara yeni albümünde de önceki iki albümün çizgisinin yanı sıra, günümüzün sosyal konuları da içeren şarkılar ele aldı.

Maskara 2004 yılında Burak Acar, Emre Aliefendioğlu, Ahmet Ersin Çelik, Cem Köroğlu şeklinde kuruldu. 2008 yılındaki kendi isimli ilk albümleri yayımlanana kadar birçok konser, festival, etkinlikte yer alan grup, bu albümden “Çilekeş”  ve “Kır Zincirlerini” isimli kliplerinin ulusal müzik kanallarında dönmeye başlamasının ardından müzik camiasında isimlerinden sıkça söz ettirmeye başladı. 2012 yılında ikinci albümleri 20oniki`yi ve Sana Bir Ben Lazım isimli kliplerini müzikseverlerin beğenisine sundular.

Genel sound`unu 80`ler tarzı Türkçe sözlü rock/hard rock olarak tanımlayabileceğimiz Maskara, çeşitli sahnelerde yer alarak müziğini daha geniş kitlelere duyurma çabasını devam ettirmekte. Facebook`tan takip edebilirsiniz.

Rüyalar ve Masallar`ın kapağı:

Albümden paylaşılan ilk parça: