AC/DC Davulcusu Phil Rudd, Cinayet Planlamak ve Kiralık Katil Tutmakla Suçlanıyor!

0
39

Efsanevi hard rock grubu AC/DC’nin davulcusu Phil Rudd, cinayet planladığı suçlamasıyla Yeni Zelanda’da mahkemeye çıktı. Avustralya doğumlu olan Rudd, metamfetamin ve esrar bulundurmanın yanı sıra iki kişiyi öldürme tehdidinde bulunmakla suçlanıyor.

Phil Rudd’ın Tauranga’da denize bakan evine polis bu sabah baskın düzenledi. 60 yaşındaki Rudd, Tauranga bölge mahkemesinde kısa bir ifade verdikten sonra kefaletle serbest bırakıldı. Rudd’ın, kefalet koşulları gereği, iddia edilen cinayet komplosuyla ilişkili hiçbir kimseyle temas kurmaması gerekiyor.

 

Yerel medya iddia edilen komplonun iki erkeği hedef aldığını yazıyor. Yeni Zelanda yasaları, cinayete azmettirme suçuna 10 yıla dek hapis cezası öngörüyor. SunLive haber sitesinin bir polis yetkilisine dayanarak verdiği habere göre, Phil Rudd’ın evine düzenlenen baskın, halktan bir kişinin yaptığı ihbarı izledi.

Rudd, 1983 yılında AC/DC’den atılmış, ancak 1994’te yeniden gruba katılmıştı. Grubun gitaristi Malcolm Young’a da yakınlarda bunama hastalığı tanısı konmuştu. Highway to Hell ve Dirty Deeds Done Cheap gibi parçalarıyla büyük ün yapan AC/DC, müzik dünyasının en çok kazanan gruplarından biri olarak kabul ediliyor. AC/DC, 2003 yılında Rock’n Roll Hall of Fame’e girdi. AC/DC, 2 Aralık 2014 tarihinde Rock or Bust isimli yeni stüdyo albümünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Kaynak: BBC