AC/DC yeni albümünü 2 Aralık’ta piyasaya sürdü. Yeni albümün fazla heyecan uyandırmadığı yönünde eleştiriler olsa da bana göre AC/DC’den yeni parçalar dinlemek keyif verici. Albüm piyasaya çıktı ve 2 gün sonra Hard Rock Cafe İstanbul’da yeni albümün tanıtımı için etkinlik düzenlendi. Bu etkinlikte Dört X Dört ve Metehan Mert Çakır canlı performans sergiledi.

Program saatinden 1 saat önce Hard Rock Cafe’nin ikinci katında (Asansörle üçüncü kat) özel davet verildi. Bu davette basın/medya, ünlü isimler, etkinlikte görev alanlar bulunuyordu. Ayrıca davet sırasında yeni albümden parçalar çalınıyordu. AC/DC Event’i için Hakan Utangaç, Tarkan Gözübüyük, Ogün Sanlısoy, Janset ve bu tür davetlerin vazgeçilmez ismi Güven Erkin Erkal Hard Rock Cafe’ye gelmişti. Ortam biraz kalabalık olduğu için başka ünlü isim varsa da göremedim. Program saati yaklaştığı zaman sahne önündeki yerimi aldım.

Dört X Dört programa Thunderstruck ile giriş yaptı. Enerji seviyesi yüksek parça ile Hard Rock Cafe’de olanlar sahneye doğru gelmeye başladı. Daha sonra Metehan Mert Çakır’ın sahneye çıkmasıyla Highway to Hell ve TNT çalındı. Dört X Dört’ün gece boyunca AC/DC çalacağını düşünmüştüm fakat aralara klasik rock parçaları da serpiştirmiş. Jet ve Deep Purple cover’ları programı daha renkli yaptı. Çalınan AC/DC parçaları hit olmuş şarkılardı. Setlist 20 civarı parçadan oluşuyordu ve ikiye bölünmüş vaziyetteydi. İlk bölümde cover’lar yer alırken ikinci bölümde Dört X Dört’ün kendi parçaları ağırlıktaydı. Dolayısıyla AC/DC için gittiğimiz etkinlikte geniş bir setlist ile karşılaştık. Grubun her konserinde çaldığı Votka Rakı ve Şarap bu konserde de seslendirildi.

Hard Rock Cafe İstanbul yönetimi bu event için birçok grup arasından Dört X Dört’ü seçmesiyle hedefi tam 12’den vurdu. Dört X Dört hem hatasız çaldı hem de şarkılara kendi yorumunu katarak merak uyandırdı. Özellikle, grubun vokali ve gitaristi Deniz Tuzcuoğlu’nun performansı göz doldurdu.

Aşağıda etkinlikte kaydettiğimiz canlı performans kayıtları bulunmakta:

Highway to Hell:

TNT:

Dirty Deeds Done Dirt Cheap:

Are You Gonna Be My Girl:

It’s My Life: