AC/DC’den 2014 Bombaları: Yeni Albüm Geliyor ve Bu Yıl Türkiye’ye Gelebilirler!

0
52

Grubun vokalisti Brian Johnson, 98.7 the Gater isimli radyo ile yaptığı röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Grubun önümüzdeki Mayıs ayında yeni bir albüm için stüdyoya gireceğini belirten Johnson, albümün çıkış tarihi ile ilgili bir bilgi vermedi. En kötümser ihtimal ile yeni albüm 2015’in başlarında piyasaya sürülecektir. 

Buna ek olarak, bu yıl grubun 40. yılı kapsamında büyük bir dünya turnesine çıkacaklarını söyledi. Grubun tüm dünya çapında büyük fanlarının olduğunu ve bu yüzden 40. yıla özel olarak 40 konserlik büyük bir dünya turnesi planladıklarını anlatan Johnson, duygularını “en son 4 yıl önce bir turneye çıkmıştık ve gerçekten bunu özledim” şeklinde ifade etti.

2012 yılında Radikal gazetesinde çıkan bir haber ile 2013 yılında AC/DC’nin Tuborg Gold Fest’te yer alacağı duyurulmuş fakat bu haberin daha sonra gerçeği yansıtmadığı anlaşılmıştı. O dönemde grubun 40. yılı şerefine büyük bir dünya turnesine çıkacağı konuşuluyordu. Ve bu turne 2013 yılında yapılmadı. Grup her ne kadar 1973 yılında kurulmuş olsa da, ilk albümleri 1974 yılında çıktığı için 40. yıl etkinliğini 2014 yılına saklamayı uygun gördüler. 

Tüm bu sebeplerden ötürü, bu yıl grup 40. yıl şerefine büyük bir dünya turnesine çıkma planını gerçekleştirirse, büyük bir ihtimal onları İstanbul’da izleyebileyeceğiz. Henüz elbette ki net bir şey yok. Önümüzdeki dönemde dünya turnesi netlik kazandığı zaman, Türkiye’ye gelme ihtimalleri de netleşecektir.