Ultimate Classic Rock ve Loudwire işbirliği ile yapılan listede AC/DC`nin tarihi öneme sahip 10 anı yer alıyor.

İlk konser: 31 Aralık 1973

Young kardeşlerin kurduğu grup ilk konserini Sydney`de verdi. Vokalde Dave Evans vardı. Setlist; 30 AC/DC şarkısı ve 2 cover`dan oluşuyordu.

Bon Scott`ın yükselişi: 5 Ekim 1974

Scott`ın ilk konserini verdiği ve yükselmeye başladığı tarih. Dave`den vokalistiği alan Scott, AC/DC`nin sahne şovlarına büyük katkı yapmıştı.

Let There Be Rock konserleri: 9 Aralık 1979

Bu turneyle AC/DC adından sıkça bahsettirmeye başladı. Turun Paris ayağı kayıt altına alındı. 2 ay sonra Bon Scott hayata veda edecekti.

Bon Scott`ın final şovu: 27 Ocak 1980

Highway to Hell turnesi kapsamında Southampton`da konser verildi. Bu konser Bon Scott`ın son sahnesi oldu. 19 Şubat 1980`de ölü bulundu.

Brian Johnson`ın ilk konseri: 29 Haziran 1980

Aynı zamanda AC/DC`nin geri dönüş tarihidir. Scott`ın ölümünden birkaç ay sonra Belçika`da konser verildi. Shake a Leg parçası ilk ve son kez burada çalındı.

Stevie Young`ın gruba katılması: 3 Mayıs 1988

Malcolm Young alkol problemi yüzünden AC/DC`ye bir müddet ara verdi. Grup o sıralar Kuzey Amerika`da Blow Up Your Video turnesindeydi. Malcolm`un yerini Stevie Young doldurdu.

Monsters of Rock konseri: 28 Eylül 1991

Rusya`nın Moskova şehrinde düzenlenen festivalde AC/DC 1.6 milyon kişiye konser verdi. Çok şaşırtıcı değil mi?

Rolling Stones`lu konser: 18 Şubat 2003

AC/DC ve Rolling Stones aynı sahneyi paylaştı. Rolling Stones sahnedeyken Malcolm ve Angus anons edildi, Rolling Stones ile jam yapıldı.

Bir efsanenin son konseri: 28 Haziran 2010

Malcolm Young, aniden gitar çalmayı unuttu ve gruptan zorunlu olarak ayrıldı. Alzheimer hastalığı olan Malcolm`ın son performansı İspanya`da oldu.

Rock or Bust turnesi: 5 Mayıs 2015

AC/DC`nin son albümü Rock or Bust`ın turnesi önümüzdeki ay başlayacak. Turnede 20 sene önce gruptan ayrılan Chris Slade davulda olacak.