Malcolm Young’ın hastalığı sebebiyle gruptan ayrılmasının ardından yeni bir albüm için stüdyoya giren AC/DC, beklenenden çok daha erken olarak yeni albümünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Rock or Bust ismiyle piyasaya sürülecek olan yeni albüm 28 Kasım 2014 tarihinde Avustralya’da, 1 Aralık 2014 tarihinde Amerika’da ve son olarak 2 Aralık 2014 tarihinde Avrupa’da piyasaya sürülecek.

AC/DC’nin plak şirketi Columbia Records’tan yapılan açıklamaya göre bu albümde yer alamayan Malcolm Young, bir daha asla gruba geri dönmeyecek. Onun yerine Stevie Young hem kayıtlar hem de turnelerde grubun ritim gitaristi olarak kadroda yer almaya devam edecek. Tüm bunlara ek olarak albümün prodüktör koltuğunda Brendon O’Brien’ın yer aldığı bildirildi.

Daha önce grubun kırkıncı yılı kapsamında büyük bir dünya turnesinin hazırlıklarının başladığını duyurmuştuk fakat Malcolm Young’ın ani ayrılışı sanıyoruz ki bu hazırlıklara da gölge düşürdü. Konuyla ilgili halen yeni bir gelişme yok. Her neyse, büyük bir heyecanla yeni albümün çıkmasını bekliyoruz.