Phil Rudd, grubun muhtemelen herkes ölene kadar devam edeceğini ve yeniden turlayacaklarını söyledi.

AC/DC bu yıl kırkıncı yılı dolayısıyla yeni bir albüm çıkaracak ve dünyada özel olarak seçilmiş kırk şehirde konser verecekti. Ancak henüz tarihler açıklanmadan ve grup stüdyoya girmeden, Malcolm Young’ın, açıklanmayan hastalığı baş göstermişti. Daha sonrasında ise grubun ne yapacağı hakkında net bir açıklama gelmemiş ve hayranlar arasında spekülasyonlara neden olmuştu.

Avustralyalı efsanevi grup bütün bunlara rağmen müziğe devam etmiş ve mayıs ayında yapımcı Brendan O’Brien ile stüdyoya girmişti.

Grup; gitarda Angus ve Malcolm’ın yeğeni Stevie Young’ın, on altıncı stüdyo albümü için Malcolm’ın yerini aldığını duyurdu. Stevie Young daha önce 1988deki tur boyunca, Malcolm’ın alkol problemleri ile boğuşması nedeniyle gruptan uzak kaldığı sürede, grupla çalmıştı. 

22 Ağustos’ta Nine Network’e konuşan Stevie yeni bir tur olacağını ve kendisinin bu turda yer alacağını açıkladı.

Grubun frontmani Brian Johnson Haziran ayında grubun yeniden turlayabileceğini açıklamıştı. 

AC/DC’nin kırkıncı yılı dolayısıyla çıkacağı turnenin içinde Türkiye konserinin de olacağı öngörülüyordu fakat halen bu konuyla ilgili net bir bilgi bulunmuyor. Bu haberden, turnenin net olarak yapılacağı sonucunu çıkartabiliriz ancak Türkiye konserinin netleşmesi için biraz daha beklememiz gerekecek.