Acı Bir Gün: Lemmy Kilmister Yaşamını Yitirdi!

0
234

Ölüm haberini ilk duyuran isim, Lemmy`nin uzun yıllardır arkadaşı olan TV ve radyo programı sunucusu Eddie Trunk oldu. Haberi ilk duyuranlar arasında Ozzy Osbourne da var. Ozzy, Twitter’dan yaptığı açıklamada Lemmy’nin vefatını şu sözlerle duyurdu:

Bugün en iyi arkadaşlarımdan birini, Lemmy’i kaybettim. Çok üzgünüm, onu çok özleyeceğiz. Kendisi bir savaşçı ve efsane olmayı başardı. Öbür tarafta görüşmek üzere dostum.

Grubun resmi Facebook sayfasından yapılan açıklama ise şöyle:

Bunu söylemenin kolay bir yolu yok. Yüce, asil arkadaşımız Lemmy bugün kanser ile verdiği savaşı kaybetti. Acımızı ve şaşkınlığımızı tarif edecek bir kelime yok. İlerleyen günlerde detaylı açıklama yapacağız, ama şu an lütfen bizi anlayın. Yüksek sesle Motorhead dinleyin, yüksek sesle Hawkwind dinleyin, Lemmy’nin müziğini yüksek sesle dinleyin. Yanında da bir şeyler için. Hikayelerinizi birbirinizle paylaşın. Hayatı bu harika adam gibi coşku ve sevgiyle yaşayın. Her zaman böylesini isterdi.

Ian “Lemmy” Kilmister (1945-2015)

Kaybetmek için doğdu, kazanmak için yaşadı.

Lemmy, yakın geçmişte sağlığı hakkında sorulan sorulardan sıkılmıştı. Hatta bir demecinde şöyle diyordu:

Bana sürekli ‘Hastalığın ne durumda? Ölecek misin?’ tarzı sorular soruyorlar.  Bu sorular eskidi artık. Bu saçmalıklardan sıkıldım. Ben iyiyim, elimden gelenin en iyisini yapıyorum.

Hastalığı hakkında sorulan sorulardan sıkıldığını belirtirken, bir yandan da farkındalık sağladığını dile getiriyordu.

Ölüm kaçınılmaz bir son, değil mi? Benim yaşıma geldiğinizde bunun daha da farkında olacaksınız. Bunu dert etmiyorum. Bunun için hazırım. Yarın ölürsem şikayet edemem, güzel yaşadım sonuçta.

Lemmy Kilmister, uzun zamandır ciddi sağlık sorunları yaşıyordu. 57 yıldır sigara kullanan Kilmister, geçtiğimiz saatlerde öldü. Bundan kısa süre önce de Motorhead’in orjinal kadrosundaki baterist Phil Taylor ölmüştü.

Güle güle Lemmy. Kalbi rock ve metal için atan her birey üzerinde bıraktığın derin etkiler, sonsuza dek izlerini asla kaybetmeden var olmaya devam edecek.