Bu gece yapılması planlanan İstanbul konseri iptal olan Aerosmith üyeleri Soma’daki olaylardan dolayı Facebook üzerinden taziye mesajı yayınladılar. Grup üyeleri tek tek konuyla ilgili mesaj yayınladı. Aşağıdan okuyabilirsiniz.

Steven Tyler:

Bu sabah Türkiye, Soma’daki korkunç maden faciasının haberlerine uyandım. En içten dualarım, korkunç olayda hayatını kaybedenler, hala yerin altında kalanlar ve aileleri ile beraber. Türkleri kalbimize yakın tutuyor ve onların üç günlük milli yasına saygı duyuyoruz.

Joe Perry:

Korkunç olayda hayatını kaybeden, yaralanan ve aileleri için çok derin bir acı duyuyorum. Haberleri duyar duymaz Amerika’daki eşimi aradım. Benim ve ailemin kalplerimiz ve dualarımız hayatını kaybeden ve yaralanan işçiler ve aileleri ile beraber. Kelimeler hissetiğimiz acıyı anlatmakta yetersiz kalıyor.

Joey Kramer: 

Buradaki, Türkiye’deki korkunç olaydan etkilenen herkes için en derin taziyelerimi sunuyorum. Aklım ve dualarım sizinle beraber.

Tom Hamilton: 

Soma’daki maden işçilerinin hayatlarını kaybetmesinden dolayı bütün Aerosmith üyeleri derin bir acı içerisinde. Akıllarımız, hayatını kaybeden ve yaralananlarının aileleri ile beraber. Umuyoruz ki mahsur kalan daha çok maden işçisi hayatta kalacak.

Brad Whitford: 

En derin taziyelerimi sevdiklerini kaybeden maden işçilerinin aileleri, meslektaşları ve Türk insanları için sunuyorum.

BKM ve MAP:

Kaybettiğimiz maden işçilerine Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabır dileriz. Umarız ki yer altında mahzur kalan maden işçileri güvenle ve sağlıkla kurtarılacaklar.
 
En iyi dileklerimizle

Biz de Türk Gitar olarak Soma’daki olayda hayatını kaybedenlere rahmet, yakınları için baş sağlığı ve sabır diliyoruz. Millet olarak başımız sağ olsun.