Grubun şu anki durumu ile ilgili Rolling Stone’a konuşan Steven Tyler: “Biz eski moda bir rock grubuyuz. Ve ne var biliyor musun? Hala bir aradayız, hala o tutkuya sahibiz, ve hala savaşıyor, makyaj yapıyor, ayaktayız. Hala Rock’n Roll yapıyoruz.” dedi.

Hala 20 yaşındayken yaptıkları şeyi yaptıklarını hatırlatan grubun davulcusu Joey Kramer: “Ne olursa olsun, kişisel olarak veya grup olarak başımıza ne gelirse gelsin, sahneye çıktığımızda hiçbir şey önemli değildir.” diyerek hala bu iş için tutkulu olduklarını gösterdi.

Şimdiki set listlerinde fazla klasik şarkılara değil de son albümden şarkılara yer veren grupta, gitarist Joe Perry, bir süre daha 2012’de çıkan Music from Another Dimension‘dan şarkı çalacaklarını söyledi. Kaydın hala taze olduğunu düşündüğünü söyleyen Perry, hala konserlerde çalınacak harika şarkıların olduğunu ve bugüne kadar yaptıkları en güzel kayıtlardan biri olduğunu belirtti.

“10 yıl sonra yeniden müzik etiketini yemek ne kadar tazeleyici! Oh Tanrım! Bunu özlemişim.” diyen Tyler‘ın sözlerine Perry ise ekleme yaptı. Bu konuda daha fazla endişelenmemeleri gerektiğini açıkladı. Çünkü gerçek şu ki Aerosmith’in kayıt için bir plak şirketi ile anlaşması yok. Basçı Tom Hamilton ise plak şirketleri olmamasını sorun etmediklerini, kendi kendilerinin plak şirketleri olduğunu söyledi. 

Belki de grup daha önce yaptıklarından çok farklı şekilde kayıt yapar.