Rock ve metal camiasının abisi olarak bilinen Apaçi Ayhan`ı kaybettik. Dinlediğimiz müziğin bugünlere gelmesinde katkısı olan sanatçı ruhlu Apaçi Ayhan bugün toprağa verildi. Arkasında da binlerce güzel anı bıraktı. Apaçi Ayhan`ın vefatı üzerine arkadaşları ve sevenleri hep güzel şeyler söyledi. Biz de bunları derleyelim dedik.

Erdem Çapar: Nefis abimiz Ayhan Apache Cetiner’i kaybetmişiz. Çok üzücü bir haber. Huzur içinde yat abi.

Enis Kızılkaya (Hammer Müzik): Maalesef Akmar’ın en eski ve en önemli isimlerinden Ayhan Abi, nam-ı diğer Apaçi Ayhan’ı kaybetmişiz… Söyleyecek çok şey yok, üzgünüz…

Gökhan Toker (SİS): Büyüklerimizi yitirmenin acısını yaşıyor ve onları yitiriyoruz. Acımız yine büyük. Huzur içinde uyu Ayhan abim. Seni çok özleyeceğiz.

Tanju Can (Black Front): Ayhan abiyi Kaybettik. Huzur içinde uyu güzel insan. Heykeli kesinlikle Akmar Pasajı girişinde dikilmelidir!

Emre Kula (KES): Müziği arşivlemeyi bize öğreten abilerimizden Apaçi Ayhan’ı kaybettik.

Doğu Yücel: Ne güzel bir abimizdin sen.

Hakan Şavklı: Huzurla uyu Ayhan abi, çok üzgünüm :((

Mazhar Şiringöz (Metalium): Masadan ayrılıyor birer birer dostlar yapma be Apache…

Yetkin Taşkın: Ne yaptın be abi.

Zihni Şahin (Zihni Müzik): Apaçi Ayhan abimizi kaybettik, acımız çok büyük.

Mehmet Perdeci (Altered): Allah rahmet eylesin. huzur içinde uyusun.

Cenk Taner (Kesmeşeker): Apaçi Ayhan, Kadıköy seni çok özleyecek, huzur)))

Cenk Ünnü (Pentagram): Tam 30 yıl önce tanıştığımızda senin bu kadar çok rock grubunu bilmene inanamamıştım. Birlikte nice müzik muhabbetleri yaptık, sayısız albümü beraber dinledik. Şu an o kadar çok parça seni bana hatırlatacak ki ama zaten unutulmaz bir adamsın. 92’de çok keyifli bir anında bana imzaladığın Apaçi reisi fotoğrafınla sana güle güle derken hatıralarımızın hiç unutulmayacağını gittiğin yerde bilmeni isterim. Görüşürüz.