Alice Cooper Yeni Albüm Tarihini Açıkladı!

0
123

Hollywood Vampires isimli albüm, Alice Cooper ve aktör Johnny Depp tarafından tasarlandı. Albümde Joe Walsh, Robbie Krieger, Zak Starkey, Kip Winger gibi isimlerin yanı sıra; John Lennon, The Doors, Pink Floyd, Led Zeppelin, The Who, Jimi Hendrix, T-Rex ve Small Faces gruplarından cover şarkılar var. Şarkılardan “The Last Vampire” haziranda gözlerini hayata yuman Christopher Lee`yi anlatıyor.

NME`ye konuşan Cooper, albümün konsepti hakkında bilgi verdi.

Bir grup kurmaya ve bütün ölü, ayyaş arkadaşlarımızı anmaya karar verdik. Bilirsiniz, bütün iyi kardeşlerimiz 27 yaşında öldü. Jim Morrison, Jimmy Hendrix… Johnny Depp ile Dark Shadows filmini çekiyorduk. Bir gece 100 Club’a gitmeyi ve bir bar grubu olmaya karar verdik. İhtişam yok, şaşa yok. Biri bağırdı: Brown Sugar’ı (Rolling Stones) çalın. Pekala, çaldık. Been Caught Stealing’i (Jane’s Addiction’s) çalın dediler, onu da çaldık.

Cover şarkıları çalarken, birbirimize çok eğlendiğimizi söyledik. ‘Neden bir cover albüm çıkarıp tüm o ölü, ayyaş dostlarımızı anmıyoruz?’ dedik. Ve bir liste yapmaya başladık: John Lennon, Keith Moon, Harry Nilsson, T-Rex… Ve liste uzayıp gitti. Yani ortaya çıkan, bir Alice Cooper albümü değil; bir Hollywood Vampires albümü.

Paul McCartney`den de övgü ile bahseden Cooper, onun bir Beatle olmadığını; Beatle`ın ta kendisi olduğunu söyledi.

11 Eylül`de gelecek albümün trailer’ını aşağıdan izleyebilirsiniz.