Efsane vokalist Alice Cooper, lead gitaristi Orianthi’nin yerine Nita Strauss‘un geçtiğini bildirdi. Strauss, Iron Maiden’ın kadınlardan oluşan tribute grubu The Iron Maidens‘ ve Femme Fatale gibi gruplarda çalmıştı. Ayrıca 2011 yılında Guitar World’ün “Tanımanız Gereken 10 Bayan Gitarist” listesinde ilk sırada yer almıştı.

Strauss, Alice Cooper’ın şu anda gitarlarda Tommy Henriksen ve Ryan Boxie, basta Chuck Garric ve davulda Glen Sobel’ın yer aldığı grubuna katılıyor. Grupla ilk defa 26 Haziran’da Manistee, Mich’te sahneye çıkacak. Daha sonra ise Alice Cooper, “Final Tour” için Motley Crue ile birleşip turlayacak.

Orianthi grubun üç yıldır parçasıydı ve gruba daha önce çaldığı Carrie Underwood, Michael Jackson ve Michael Bolton gibi isimlerden izler getirmişti.

Bu yıl Cooper için gerçekten hareketli bir yıl oldu. Bu senenin başlarında bir belgesel çıkardı. Super Duper Alice Cooper, Tribeca Film Festivali’nde gösterildiği gibi şimdi de DVD, blu-ray, deluxe edition olarak çıkarıldı. Ayrıca Cooper’ın cover albümünün de 2015’te yayınlanması bekleniyor.