2014 yılında War Eternal albümünü piyasaya süren Arch Enemy’de, o yıl albümden daha çok yankı uyandıran bir başka olay zuhur etmişti. Grubun sevilen vokalisti Angela Gossow’un yerine Alissa White-Gluz kadroya dahil edilmişti.

Loudwire tarafından yapılan röportajda konuşan Alissa White-Gluz, şu sıralarda grubun menajerliğini yapmakta olan Angela Gossow ile olan ilişkisini anlattı.

“Angela yeni albümün üretim aşamasında gruba çok fazla dahil olmadı ancak yine de grubun fazlasıyla içinde.

Benim için ise uzun zamandır mentorluk yapıyor. Benimle ilk iletişime geçen kişilerden biriydi ve “sen neredeyse oradayım, yaşadığın şeyleri iyi biliyorum” şeklinde davranıyordu.

Bana şöyle söylüyordu “çalışmalısın, düşünmelisin, anneni her gün ara”. Tüm bu tavsiyeler sizi bir düşünce turuna çıkarıyor.

Bir keresinde bana şöyle dediğini hatırlıyorum “benimki gibi bir gruba ihtiyacın var, çünkü benim adamlarım harika. Benim etrafımdaki adamlar gibi adamlara ihtiyacın var”. Bunu söylediğinde 2005 veya 2007 yıllarıydı.”

Arch Enemy’nin yeni albümü “Will To Power” 8 Eylül’de satışa sunuldu. Yayımlanan single parçaları aşağıdan izleyebilirsiniz.