Alman endüstriyel metal grubu Rammstein, “Liebe Ist Fur Alle Da” isimli son albümünü 2009 yılında piyasaya sürmüştü. Bu albümün akabinde geçen 8 yılın ardından grubun fanları büyük bir heyecan ile yeni albümü bekliyorlar.

Rammstein’da yeni albüm çalışmaları uzun zamandır devam ederken, grubun vokalisti Till Lindemann 2015 yılında Skills In Pills isimli solo albümünü araya sıkıştırmış ve bir nebze olsun Rammstein severlerinin gazını almıştı.

Resurrection Fest tarafından yapılan röportajda konuşan grubun gitaristi Richard Kruspe, yeni albüm sürecinin grubu çok yıprattığından bahsetti. Röportajda yer alan bilgiye göre, grup 2 yıl önce 5-6 parça içeren bir albüm için kayıt ve yapım şirketi ile bir anlaşma imzaladı ancak bu albüm bir türlü bitirilemiyor.

Anlaşma sebebiyle bu yeni albümün piyasaya sürüleceğine kesin gözüyle bakabiliriz. Kruspe’nin söylediğine göre albümün yapım sürecinde öyle stresli dönemler atlatmışlar ki, bir ara albümü yapmaktan vazgeçme noktasına bile gelmişler. Bu sebepten ötürü yayımlanacak yeni albüm, belki de grubun son albümü olabilir.