Alternatif Rock Grubu Gettodan Çıkış İkinci EP’sini Yayımladı: “Dardı Zamanlar, Sokaklar Kadar”

0
131
Basın Bülteni

2014’de alternatif rock grubunda tanışan Volkan (bas gitar) ve Oğuzhan (davul), 2015 Zeytinli Rock Festivali Keşif Sahnesi’nde “Rete Pegz” ile sahne aldıktan hemen sonra, dönüş yolunda yeni bir sound oluşturmak için karar alırlar. İstanbul’a döndüklerinde, henüz daha 1 hafta dolmadan grupta 3. kişi olarak istedikleri elektro gitaristi aramaktan vazgeçerler. “2 kişi rock grubu olur mu?” sorusunu sorarlar kendilerine. Bir an düşünürler birbirlerine bakarak “neden olmasın? Deneyelim!” demekten kaçınmazlar.

O andan itibaren daha önce duydukları sound’ları kendilerine örnek almaya başlayarak yeni enstrüman setup’ları kurmaya başlarlar. Eylül ayında kendi stüdyoları “Zoo”da provalara da start verdiler. 2015 Kasım ayında kaydettikleri 3 şarkıdan oluşan “Ölüm O Gün Maviydi” EP albümü aralık ayında yayımlanır fakat içlerinde bir kuşku vardır. Dinleyici gitarsız müziği kabullenecek miydi? Kabullendiler, hatta kayıtlarda “gitar olduğunu, grubun 3 kişiden veya 4 kişiden oluştuğunu” sandılar. Bu tip gelen reaksiyonlarla kendilerinden emin olmuşlardır.

2016 Kasım ayında 2. albüm hazırlıklarına başlayan grup 2017 Şubat ayında stüdyoya girdi. 16 Mart 2017’de “Dardı Zamanlar, Sokaklar Kadar” adını verdikleri 2. EP albümü dijital platformlardan dinleyiciye sundular. İlk EP çalışmasına göndermeler olması ise arada bir köprü görevi görüyor.