Amon Amarth Yeni Albüm Çalışmalarına Başladı ve Tarih Verdi

0
55

Metal Recusants tarafından gerçekleştirilen röportajda konuşan Amon Amarth bas gitaristi Ted Lundstrom, yakın geçmişte yeni albüm çalışmalarına başladıklarını bildirdi. En son 2013 yılında Deceiver of the Gods isimli albümü ile metal dünyasına muhteşem bir albüm bırakan grubun yeni albümü ile ilgili gelen soruya Lundstrom’un cevabı şu şekilde oldu:

Evet, yeni albüm çalışmalarına başladık. Yeni parçalar ve sözler ile ilgili bir çok fikrimiz var fakat bunları henüz bir araya getirmedik. İçinde bulunduğumuz turne bittiği zaman buna odaklanacağız ve 7/24 yeni albüm üzerinde çalışacağız. Yaz sonrasında yeni albümü kaydetmeyi umuyoruz. Plan bu. Fakat henüz hiçbir şarkıyı tam olarak bitirmedik.

Röportajın devamında yeni albümün çıkış tarihi ile ilgili bilgi veren Lundstrom, önümüzdeki yıl albümün piyasaya çıkacağını söyledi. Fakat bu durumun bir çok farklı kritere bağlı olduğunu söyledi:

Yeni albümün önümüzdeki yılın başında çıkmasını ümit ediyoruz. Fakat bu bir çok farklı faktöre bağlı: yayıncı şirket, albüm çıkış tarihleri, turne takvimi ve stüdyo tarihleri… Ama önümüzdeki yılın başında çıkmasını umuyoruz. Planımız bu olmalı.

25 Haziran 2013 tarihinde grubun piyasaya sürdüğü Deceiver of the Gods albümü ilk haftasında 17 bin kopya satarak, Amerika listelerinde 19. sıraya kadar yükselmeyi başarmıştı.