Kendisinin ayrılışıyla ilgili haberi yayınlamıştık. Hemen o haberin ardından grubun yeni vokalisti Alissa White-Gluz’un yer aldığı bir video klip yayınlandı. Bu klibin yayınlanmasından sonra kişisel Facebook sayfasından hayranlarına seslenen Angela Gossow, hüzünlü bir veda mesajı yolladı. İşte o mesajın tamamı: 

Hepinize nazik sözleriniz, desteğiniz ve anlayışınız için teşekkür ederim. Bir çoğunuz gerçekten üzgünsünüz, bunun için üzgünüm. Bir çok yönden veda etmek çok zor. 2013 yılında bu kararımı hayatıma adapte etmek konusunda fazlasıyla zamanım vardı. Yeni bir sayfa açtım. Hepimizin hayatında bu tarz noktalar olur. Bu değişimi benimsedim, umarım siz de kabullenirsiniz.

Tahmin edebileceğiniz gibi şu an Arch Enemy ile meşgul değilim, onların bir çok şeyi düzene sokması gerekiyor. Müzik hala yüzde yüz Arch Enemy, bana güvenin. Geçtiğimiz 13 yıl için hepinize teşekkür ederim, kesinlikle muhteşemdi, sizlere canlı olarak çaldığımda, sizlerle tanıştığımda ve sizinle etkileşimlerimde çok eğlendim. Bu sayfa ile ne yapacağımı henüz bilmiyorum, büyük olasıkla her şeyi güncel tutmak için kullanacağım. Arch Enemy’nin menajerlik işleri ve her ne olursa küçük beynimi meşgul edecek. İyi olun, kendinize iyi bakın ve hayatın tadını çıkartın. Hayat geriye bakmak için çok kısa.

Sevgiler,
Angela 

Bildiğiniz üzere Angela Gossow, ailesine ve özel yaşantısına daha fazla vakit ayırabilmek amacıyla Arch Enemy’den ayrıldığını duyurmuştu. Yayınlanan video klipten sonra gelen yorumlarda, Alissa White-Gluz’un tam olarak benimsenmediği açıkça belirtiliyordu. İlerleyen dönemde neler olacak bilmiyoruz fakat Angela Gossow bir çok Arch Enemy fanının kalbinde yatmaya devam edecek.