10 Mayıs 2013’te kayıt altına alınan Şili konserinin DVD ile dağıtılmasına az bir zaman kaldı. DVD’yi bekleyenler için Anthrax trailer paylaştı.

Loudwire, Scott Ian ile kısa bir röportaj yaptı ve Scott, DVD ile ilgili ipuçları verdi;

Şili’ye gitmeden önce canlı performansımızın orta seviyelerde olacağını düşünüyordum. DVD için kayıt yapmak bile aklımızda yoktu. Her şey konser alanına gittiğimizde gelişti. Seyirci bizi göreceği için çok heyecanlıydı. Biz daha sahneye çıkmadığımız halde bağırıyorlardı, şarkılarımızı söylüyorlardı. Güzel bir konser olacağını seyirci bana hissettirdi. Hemen ekibi topladım ve toplantı yaptık. Eğer DVD çıkarmayı düşünüyorsak Şili’nin çok uygun olacağını söyledim.Hemen kameralar hazırlandı, sound check’ler alındı vs. Sahneye çıktığımız an, dakikaların nasıl geçtiğini anlamadık. Büyüleyici bir atmosfer vardı ve bu DVD’nin çıkışına Şili’deki Anthrax dinleyici itici güç olmuştur.

Güney Amerika’ya birçok metal grubu konser vermeye geliyor. Iron Maiden, AC/DC, Metallica, Black Sabbath buralardan geçen gruplardan bazıları. Bu grupların bilet fiyatları bize göre oldukça yüksek. Güney Amerika’daki insanlar konsere gidebilmek için, aylar öncesinden para biriktirmek zorunda çünkü maddi durumları New York’ta yaşayan biriyle eşit düzeyde değil. Bizim bilet fiyatlarımız o kadar ucuz ki herkes anında bilet sahibi olabilir. O yüzden, bir bizim konserin kayıtlarına baktım, bir de AC/DC ve Iron Maiden’ın kayıtlarına baktım. Kitle tamamen farklı. Güney Amerika’da alınan konser kayıtlarında Anthrax seyircisi kadar hareketli ve ortalığı dağıtan bir kitle görmedim. Çünkü Anthrax o topraklarda gerçek metal dinleyicisine hitap eden tek metal topluluğu. Konser biletlerimizin fiyatı yüzünden maddi anlamda zarar ediyoruz ancak orada eğlenen insanları görmek, gerçek metalcileri bir araya toplamak daha önemli. Para her zaman kazanılabilir, Anthrax ve seyircisi için tutku her zaman ön plandadır.