Arch Enemy, Angela Gossow ile yolları ayırıp Alissa White-Gluz ile anlaştıktan sonra, grubun üzerinde pek çok beklenti vardı. Ne var ki grup yeni albümden ilk lyric videoyu yayınladıktan sonra hayranlar tarafından pek de endişe ile karşılanmadı.

White-Gluz şarkıdan da anlayabileceğimiz üzere büyük bir özgüven ile şarkının hakkını veriyor. Grubun brutaliteisini ve melodisini gerçekten eline çok iyi almış. Özellikle şarkının nakarat kısmında, Sweet amnesia / Here to free you / As the pages burn / All your trials / Solved by fire / As the pages burn, vokal gerçekten bütün hırsını ve tutkusunu gösteriyor. Bazı eski Arch Enemy hayranlarına göre şarkı, sert davul atakları ile, usta riffleri ve çarpıcı gitar soundu ile eskiler kadar sert.

Loudwire‘a konuşan White-Gluz şarkının Arch Enemy için yazdığı ilk şarkılardan biri olduğunu ve şarkının gerçekten hızlı, eğlenceli olduğunu düşündüğünü söyledi. Şarkının, yayınladıkları ilk single olmasından memnun olduğunu belirten White-Gluz, insanların şarkıyı dinledikten sonra yeni albümü adeta iple çekeceklerini de söylemeden geçmedi.

İçinde “As The Pages Burn” ve dahasını barındıran 9-10 Haziran tarihlerinde piyasaya sürülecek olan War Eternal albümünü şu an 9.99$ karşılığında Amazon üzerinden erken sipariş edebilirsiniz. Parçayı aşağıdan dinleyebilirsiniz.