Asking Alexandria’dan beklenen güzel haber geldi. Danny Worsnop’un gruba geri dönmesiyle beraber merakla beklenen ”Into The Fire” şarkısı nihayet yayınlandı.

Danny Worsnop, 2015 yılında “We Are Harlot” grubuna odaklanmak için Asking Alexandria’dan ayrılmıştı ve yerine Denis Stoff gelmişti, ancak Denis’in grup üyeleriyle yaşadığı iç sorunlar dolayısıyla Danny Worsnop geçen Ekim ayında tekrar gruba döndü.

Danny Worsnop ile en son 2013 yılında çıkardıkları “From Death To Destiny” albümü ile adlarından sıkça söz ettiren grup, 2016 yılında Denis Stoff ile “The Black” albümü ile gruba ayrı bir renk katmıştı. Danny’nin gruba geri dönmesiyle birlikte sizlere güzel bir haber vermek isterim ki Asking Alexandria’nın 2013’te çıkardıkları “From Death To Destiny” albüm ruhu geri dönüyor diyebilirim.

Son zamanlarda Asking Alexandria, sosyal medya üzerinden dünyanın birçok metal grup üyeleri grubun yeni single çıkarttıkları “Into the Fire” hakkında yapmış oldukları destek sayesinde Dünya’da büyük bir kitle haline geldi. Şarkıya baktığımızda sentezlenen “whoa-oh” ve punchy etkileri hakim, downtuned ritimleri ve güçlü, aksanlı davul ritimleri ile şarkıya renk katıyor. Grubun gitaristi Ben Bruce, çıkacağı yeni albüm hakkında yaptığı açıklamada “Yeni albüm bizim için çok uzun bir yol oldu ama şimdi nerede olduğumuzu bize getirdi Into The Fire… Daha iyisi olamaz.” dedi. Yeni albümün “Into The Fire” çıkmadan önce Danny Worsnop Twitter’dan yeni albümü 2018’de çıkaracağız demişti, ancak albüm kayıtların bitmesine az bir süre kalmasına rağmen, gruptan harika bir haber geldi. Albüm kayıtlarda eğer aksama olmadığı sürece Yeni albümü 15 Aralık’ta çıkaracaklarını duyurdular. Bizde sevinçle yeni albümü beklerken bir taraftan “Into The Fire” dinleyelim ki sevincimiz tavan yapsın… İyi dinlemeler!