Bazı insanlar, sevdikleri işi yaparken hayata gözlerini yumuyorlar. Müzik dünyasında da, insanların karşısında canlı bir performans sergilerken hayata veda eden bir çok müzisyen var.

Ultimate-Guitar tarafından sahnede yaşamını yitiren 7 müzisyen listelenmiş. İşte o liste:

7Richard Versalle

Opera sanatçısı Richard Versalle, 1996 yılında kalp krizi geçirerek sahnede hayatını kaybetti.

6Les Harvey

Les Harvey 1972 yılında 1200 izleyenin karşısında enstrümanına gelen kaçak elektrik akımı sebebiyle hayatını kaybetti.

5Tiny Tim

Tiny Tim 1996 yılında sahnede konser verdiği sırada 64 yaşındaydı. Çalmaya devam ederken birden durdu ve eşine dönerek iyi hissetmediğini söyledi. Akabinde ise bayıldı. Hastaneye kaldırılan Tiny maalesef yaşamını yitirdi.

4Col. Bruce Hampton

45 dakikalık uzun gitar jam’lerinin dedesi olarak bilinen Col. Bruce Hampton, uzun yorucu bir konserin ardından yorgun düştü ve konser sonrasında hastanede hayatını kaybetti.

3Sib Hashian

Sib Hashian  67 yaşında davulcu olarak müzik yapmaya devam ediyordu ve bir gün yaşlı vücudu bu durumu kaldıramadı. Mart 2017’de sahnede hayatını kaybetti.

2Nick Menza

Hepimizin yakından tanıdığı eski Megadeth davulcusu Nick Menza, metal yaparken yaşamını yitirdi. Mayıs 2016’de gerçekleşen hadise sırasında Nick 51 yaşında idi.

1‘Dimebag’ Darrell Abbott

Metal dünyasının en trajik ölümlerinden biri kesinlikle Dimebag Darrell’ın ölümü. 2004 yılında 38 yaşındayken sahnede öldürülen Darrell’ın vurulma sebebi ise Pantera’yı dağıtmasıyla suçlanmasıydı.