16 Mayıs’ta The San Francisco Giants ve Miami Marlins takımları AT&T Park’ta kozlarını paylaştı. The San Francisco Giants yöneticileri geçen sene Metallica’yı maçlarına davet etti ve o güne özel bir isim konuldu: Metallica Night. Bu yıl da Metallica Night’ın ikincisi düzenlendi. Lars Ulrich sahada ilk topu atan isim oldu. James Hetfield ve Kirk Hammett Ameika Birleşik Devletleri’nin ulusal marşı çaldı. 

Hetfield karşılaşmadan önce, Bay Area radyosuna açıklama yaptı :

Giants takımının taraftarı olduğum için bu sahada daha önce defalarca bulundum. Yerel bir takımın, yerel insanlar tarafından tam destek görmesi harika bir şey. Buradayız çünkü, herkesle birlikte maçı izleyip, eğlenmek istiyoruz. Yerel insanlar, yerel müzik.. Güzel bir gün olacak. Metallica AT&T Park’ta ikinci kez ağırlanacak. İlk sefer iyiydik, eğlenceli geçti. İkinciyi neden yapmayalım dedik ve buradayız.

Robert Trujillo Associated Press’e (Haber ajansı) konuştu:

Bizim için iki özel kelime var; müzik ve spor. Müzik ve spor birbiriyle bağlantılı iki sihirli sözcük gibidir. Müzik yaparken, beysbolda da olduğu gibi enerjik olmak lazım. Özellikle Metallica’nın, ister inanın ister inanmayın, sahnede fiziksel açıdan güçlü olması lazım. Konserlerde fiziksel olarak yoruluyoruz ve kondisyonumuzun iyi olması lazım. Dolayısıyla spor aktivitelerine mümkün olduğunca katılmaya çalışıyoruz. Spor hem bizi dinç tutuyor hem de ilham veriyor.

1970 ve 1980 yıllarında beysbolu yakından takip ederdim. Beysbol hayatımın bir parçasıydı. Şimdi, zaman buldukça maçları takip ediyorum. Dodgers takımının taraftarıyım. Kirk Gibson ve Steve Garvey’in oynadığı zamanları unutmam mümkün değil. AT&T Park Birleşik Devletler’daki en iyi saha diyebilirim ve burada olmak benim için onurdur. AT&T Park’ı en iyi yapan şey, hangi koltukta oturursanız oturun, karşılaşmayı net bir şekilde izleyebilirsiniz.

Kirk Hammett ve James Hetfield ulusal marşı çalıyor;

Lars Ulrich ilk topu atıyor;

Toplu fotoğraf çekimi;

Lars Ulrich ve Robert Trujillo;

James Hetfield kadroları anons ediyor;