Axl Rose’un yapılan bazı araştırmalar sonucu 5 oktavlık sesiyle dünyanın en iyi vokalisti seçildiğini daha önce açıklamıştık, bu haber için tıklayınız. 

Spin’de yer alan açıklamalara göre, Axl kendini bu durumdan dolayı gururlu ama biraz rahatsız hissediyor. Rose, şöyle konuştu:

Aslında böyle bir liste oluşturulması çok mantıklı değil çünkü burada sadece müzikle uğraşmış ve şarkı kaydetmiş isimleri görebiliyoruz. Kim bilir, müzikle uğraşmamış insanlar arasından hepimizden daha iyi sesler vardır. ‘Dünyanın en iyi vokalistleri’ olarak nitelendirilmek, çok şaşalı bir durum.

Bana en iyi vokalist kimdir diye sorarsanız, bu soruyu cevaplayamam. Çünkü bunun kesin bir cevabı yoktur, çok subjektif bir durum. Ama fikrimce bu isim rock vokalistleri arasından çıkar.

Bence Freddie Mercury, Elvis Presley, Paul McCartney, Dan McCafferty, Janice Joplin, Michael Jackson, Elton John, Roger Daltrey, Don Henley, Jeff Lynne, Johnny Cash, Frank Sinatra, Jimmy Scott, Etta James, Fiona Apple, Chrissie Hynde, Stevie Wonder, James Brown ve onlar gibi yüzlercesi benden daha iyidir (çoğunlukla 70’lerin vokalistleri).