Eski Guns N` Roses menajeri Doug GoldsteinRolling Stones dergisine verdiği bir röportajda Axl Rose ve Slash‘in ayrılması hakkında konuştu.Goldstein’a göre,ikilinin arasındaki çatışmalar ve daha sonra ikilinin ayrılmasının temel sebebi Michael Jackson.

Pop’un Kralı’nın ikiliyi nasıl ayırdığına gelirsek, Goldstein bu konuda şöyle diyor;

1991’de turnedeyken Slash bir gün ofisime geldi ve yarın Michael Jackson ile sahne almak için ayrılacağını söyledi. Ona bunu yapmamasını söyledim çünkü Axl 2 yaşındayken babası tarafından istismara uğramıştı ve bu olaylarda Michael Jackson’ın etkisinin olduğunu düşünüyordu. Van Halen’da Beat It şarkısında çalmıştı ve 1 milyon dolar almıştı, ama Slash’in kazancı ise sadece geniş ekranlı televizyon oldu. Axl, Slash’in sadece televizyon için Michael Jackson’la sahne aldığını duyduğunda yıkılmıştı. Slash’in onu destekleyeceğini ve istismara karşı duracağını düşünüyordu. Axl’a göre tek problem buydu. Axl alkol ve uyuşturucuyu görmezden gelebilirdi, ama çocuk istismarına kesinlikle tahammülü yoktu. Slash bir süre daha MJ ile çalmaya devam etti, bunun en iyi örneği de “Black or White” şarkısı.

Gelelim asıl soruya, “Axl Rose ve Slash’i tekrar bir araya getirmek nasıl mümkün olur?”. Eski menajerin cevabı şöyle;

Slash, Michael Jackson’la geçirdiği dönem için özür dilemeli. Ve inanıyorum ki, onları menajer olarak bir araya getirebilecek tek kişi benim, başka kimse bunu yapamaz.

Guns N’ Roses’ın şu anki kadrosuyla ilgili olarak da, grubun gitaristi DJ Ashba büyük bir albüm üzerinde çalıştıklarını ve bir turne planladıklarını söyledi. Slash ise korku filmi girişimi ile ilgili çalışmakta.