Axl Rose Yeni Albüm ve Duff McKagan Hakkında Konuştu

0
59

Revolver dergisinin Haziran/Temmuz sayısında konuşan Axl Rose, grubun gelecekteki planları, yeni albüm ve Duff McKagan‘ın gruba dönme ihtimali ile ilgili bir takım açıklamalarda bulundu. İlk olarak yeni albüme değinen Rose şunları söyledi:

Chinese Democracy öncesinde bir çok şey kaydetmiştik. Bu kayıtların üzerinde çok fazla çalıştık ve bir kaç yeni parça daha yazdık. Fakat basitçe, yaptığımız şeye Chinese Democracy’nin ikinci yarısı diyebiliriz. Parçalar zaten kaydedilmişti. 

Sözlerine Duff McKagan ile devam etti ve şunları söyledi:

Gerçekten iyi geldi. Duff parçaları çok sıkı çalıştı ve Chinese’de yer alan yeni parçaları çalmayı çok sevdi. Ve, bilirsiniz, bu gerçekten komik çünkü onunla “Use Your Illusion” hakkında konuştuk ve bazı şeyleri hatırlayamadı. Benim de hatırlayamadığım bazı şeyler var.

Duff’ın gruba geri dönme ihtimali ile ilgili sorulan soruya net bir cevap vermekten kaçınan Axl Rose, grupta yer alan herkesin çok ağır bir çalışma içerisinde olduğunu ve bu durumun Duff’ı fazlasıyla motive ettiğini söyledi. Bu rekabet ortamının Duff’ı etkilediğini ve bu durumdan hoşnut olduğunu da sözlerine ekledi. 

Bu açıklamalardan çıkaracağımız sonuç, Duff McKagan’ın direkt olarak net bir Guns’n Roses üyesi olarak tekrar gruba dahil olma ihtimali halen sürüyor. Buna ek olarak bir çok kişi tarafından beğenilmeyen Chinese Democracy albümünün ikinci partı diyebileceğimiz bir albüm üzerinde çalışıyorlar.