Her konseri hareketli geçen, festival sahnelerine güzel şovlar hazırlayan Fallen dün akşam saatlerinde üzücü bir paylaşım yaptı. Grubun gitaristi Aytek Akçakaya ile yollar ayrıldı. Resmi açıklamada şunlar yazıyor:

Fallen’`ın gitaristi Aytek Akçakaya geçtiğimiz hafta gruptan ayrılma kararı aldı. 21 Nisan Perşembe gecesi Shaft Club sahnesinde yoğun bir katılım ve keyifli bir konser ile Aytek’i uğurladık. Fallen ailesi olarak 8 senelik emeklerinden ve katkılarından dolayı kendisine teşekkür ediyor ve müzik kariyerinin devamında başarılar diliyoruz.

Bu açıklamadan yaklaşık 1 saat sonra Akçakaya resmi Facebook sayfasından kendi düşüncelerini paylaştı:

2008’den beri üyesi olduğum Fallen ekibinden fikir ayrılıkları sebebiyle ayrılma kararı aldım. Bugüne kadar Fallen’la beraber çalıştığım Bürkan Törün, Kaan Emre Kırıkyapan, Doruk Çakın Törün, Barış Benice ve eski gitaristimiz Serhat Güven’e sonsuz teşekkürler. Beraber bir çok bar programı ve festival konserleri gerçekleştirdik. Binlerce insana ulaştık. Maskeler gibi güzel bir parçaya ve klibe imza attık. Yarışma ve elemelerde başarılar elde ettik. Bu güzel ve yerine konulamaz macerayı yıllarca birlikte paylaştığım dostlarım; umarım yolunuz açık olur. Gerçekleştirdiklerimizi yüze katlamanız dileğiyle. Ben artık bu yolda yanınızda yokum ama kalbim sizinle…

Beni seven, destekleyen ve takip eden dostlarım; çok yakında yeni projeler ile karşınıza çıkacağım. Gitar Koçu projesi devam ediyor ve yakında güzel gelişmeler duyurmayı umut ediyorum. Kesinlikle sahnelerden uzak kalmayacağım. Çünkü ben müziksiz ve sizsiz yapamam… Takipte kalın!

Bu ayrılık Fallen hayranlarını üzmüş olabilir ancak iki tarafın olumlu mesajlarla ayrılması güzel bir hareket olmuş. Fallen`a ve Aytek Akçakaya`ya başarılar diliyoruz.