Babymetal Metal Hammer aracılığıyla 2016 dünya turunu ve yeni albümünü duyurdu. Hazırlanan videoyu en aşağıdan izleyebilirsiniz.

Japon üçlü ilk albümünün başarısını konserlerle pekiştirdi. Bazı müzisyen çevrelerden de destek gördü. Arkalarına aldıkları rüzgarı 2016`da devam ettirmek istiyorlar. Yeni albüm 1 Nisan`da raflarda yerini alacak ama ismi ve içinde kaç parça olacağı gizemini koruyor (Bazı yabancı siteler albümün ismini Fox Day olarak verdi).

Babymetal 2 Nisan`da Webmley Arena`da konser verecek. Japonya`da bulunan Tokyo Dome adlı mekanda da büyük bir prodüksiyonla konser hazırlığı yapılıyor. Su-Metal`in bu konular hakkındaki düşünceleri şöyle:

Yeni albüme her şeyimi vermeye çalıştım çünkü bizi dinleyenlerin bu albümü çok istediğine inanıyorum. Webmley Arena konserinde yine hayranlarımızla buluşacak ve yeni albümü beraber kutlayacağız. Wembley`de ilk kez canlı söyleyeceğimiz parçalarolacak.

Tokyo Dome`da konser verecek olmamız hala rüya gibi geliyor. Ama bunun üstesinden geleceğiz. Yaklaşan bir dünya turu var, her açıdan hazır olmamız gerekiyor.

Babymetal`in yeni albüm ve dünya turu haberini verdiği video: