Türkiye rock müzik sahnesinin yetenekli isimlerinden Batu Akdeniz’in 5 Ekim’de yayınlanacak ilk solo ve Türkçe albümü “Hayat Böyle”den çıkan ilk single yayında!

Sözü Batu Akdeniz’e, müziği ise Batu Akdeniz ve Anıl Yazıcı’ya ait olan ve albümle de aynı adı taşıyan “Hayat Böyle”, genç sanatçının rock ve elektronik müziği buluşturan sound’unun da habercisi…

“Bu albüm hepimizi anlatıyor!”

“Hayat Böyle”nin Veysel Değertekin’in yapımcılığında ve Murathan Özbek ile Ragıp Ergün yönetmenliğinde çekilen video klibi ise yine bugünden itibaren sanatçının YouTube kanalından izlenebilecek. Çekimleri İstanbul’da gerçekleşen video klip, sanatçının “Bir kerecik olsun nefes almış ya da nefessiz kalmış, koşmuş ya da koşarken takılıp düşmüş, kanlı dizlerine bakıp buna gülmüş ya da ağlamış herkesi, aslında hepimizi anlatıyor” sözleriyle tarif ettiği “Hayat Böyle” albümünün de hikâyesini anlatıyor.

Yapım süreci 1.5 yıl süren ve 6 şarkıdan oluşan “Hayat Böyle”, 25 yaşındaki sanatçının büyüleyen vokali ve modern sound’u ile yılın en iyi albümlerinden biri olmaya şimdiden aday. Anıl Yazıcı prodüktörlüğünde, Ripple Production etiketiyle yayınlanacak albüm, dijital müzik kanallarının yanı sıra CD ve plak olarak da raflarda satışa sunulacak.
25 yaşında ve 20 yıldır şarkı söylüyor!

Sesi ve yorumu dinleyenler tarafından “dipsiz bir kuyuya” benzetilen, yumuşacık Jeff Buckley tonlarından çivi gibi Axl Rose yüksekliklerine 3.5 oktavlık sesiyle rahatça ulaşabilen 25 yaşındaki Batu Akdeniz, eleştirmenler ve dinleyicileri tarafından kuşağının en özel seslerinden biri olarak gösteriliyor.