Basın Bülteni.

Melodic death metal grubu Ondolinde’nin Tales From The Middle Earth (Orta Dünya’dan Öyküler) adlı albüm 23 Ekim tarihinde Spotify platformunda yayımladı. Albüm 5 şarkıdan oluşuyor ve liste ise şu şekilde :

Kafalarında hep bir grup oluşturmayı hedefleyen, ortaokul arkadaşları olan bass guitar görevinde Tunahan İkiz ve lead guitar-vokal görevinde Erolcem Özgör, lisede bir fizik dersi sonrası grupta rhythm guitar görevini üstlenen Ata Can Bayar ile tanışmaları sonucu, 2015 yılında Aydın’da kurulur.

2015 yılında Aydın’da kurulan melodic death Metal grubu Ondolinde, “Tales From The Middle Earth” adlı 5 şarkıdan oluşan yeni albümününü yayımladı.

-When The Light Falls

-At the Gates Of Angband

-Soul Of Fire

-Lúthien

-Fall of Gondolin

Grup kısa bir süre içinde albümü Youtube platformunda da yayınlamayı düşünüyor. Albümün kayıtları ve mix-mastering Antalya’da Seltay Sobutay tarafından yapıldı. Üniversite öğrencileri olmaları nedeniyle ayrı şehirlerde yaşayan grup üyeleri, albümü yapmak için Antalya’da bir araya geldi.

Grup bass guitar, lead guitar, rhythm guitar olmak üzere üç kişiden oluşuyor. Lead guitar ve vokal görevini Erolcem Özgör, rhythm guitar görevini Ata Can Bayar, bass guitar görevini ise Tunahan İkiz üstleniyor.

Albümden önce “Valley Of Darkness”-“Lost In A Breeze” adlı iki single yayınlamış olan grup, bu albümlerinden sonra ellerinde bir kaç tane daha şarkı olduğunu ve sürekli üretmeye devam ettiklerini söylerken, önümüzdeki sene için bir planları olmadıklarını belirtiyor.