Belgesel Tadında Bir Vlog: Pentagram İle Turne Yolculuğuna Çıkmak

0
143

Ülkemizin önemli metal gruplarından Pentagram, bildiğiniz üzere bu yıl 30. yılını kutluyor. Bu özel yıl sebebiyle akustik bir albüm piyasaya sürdüler ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinde bu albümde yer alan parçaları canlı olarak fanlarına sunuyorlar. Akustik performanslardan oluşan bu özel turnede onlara, eski grup üyelerinden Ogün Sanlısoy ve Murat İlkan da eşlik ediyor.

Youtube üzerinde yabancı olarak yayım yapmakta olan bir çok müzik kanalı var ancak Türkiye’de bu alan henüz emekleme aşamasında diyebiliriz. Motto Müzik isimli kanal bu işin öncülerinden olmayı başardı ve gerçekten çok kaliteli ve izlenilesi içerikler sunuyorlar.

Motto Müzik bünyesinde yayımlanmakta olan ve Kemal Tuğrul Sümer’in konser ve çeşitli müzik organizasyonlarındaki vlog maceralarını bizlere sunan “Düz Konser Adamı” isimli programda, bu hafta Pentagram vardı. Kemal Tuğrul Sümer, Pentagram’ın Ankara ve İstanbul konserlerinde grupla birlikte -yanlış saymadıysam- toplamda 3 gün geçiriyor ve başından geçenleri kameraya alıyor.

Belgesel tadında çok kaliteli bir vlog olmuş. İzlemenizi şiddetle tavsiye ederim. Aşağıdan ulaşabilirsiniz.