Fotoğraf: Can Balaban

İzmirlileri önümüzdeki ay güzel rock ve metal konserleri bekliyor. Mayıs programında yer alan etkinliklerden biri yeni açıklandı. Sülfür Ensemble, 1748 ST ve First Nation 14 Mayıs Pazar günü Volume Alsancak’ta sahne alacak. Gruplar kendini kısaca şöyle tanıtıyor:

Sülfür Ensemble

Türkiye’nin köklü gruplarından Radical Noise, Antisilence, UÇK Grind ve Nitro üyelerinden oluşan Sülfür Ensemble, doom sludge stoner metal tarzında müzik yapmakta. Grup bugüne dek 1’i stüdyo kayıtları 1’i de konser kayıtlarından oluşan 2 EP yayımladı.

1748 ST

Birlikte müzik yaptığımız günlerin ardından çeşitli sebeplerden ayrı yerlerde, ayrı işlerle uğraşırken eş zamanlı olarak kafamızın içinde yankılanan edepsizliğe davet seslerine icabet durumuyla yıllar sonra tekrar bir araya gelme kararımızın azami sonucu olarak ortaya çıkmış bir beste projesidir.

FIRST NATION

2014 yılında ufak tefek doğaçlamalarla başlayan maceramız 2016 yılında tam olarak First Nation adına kavuştu. First Nation iki kişinin tek bir çizgiye vardığı ve orada oluşan hisleri aktardığı bir oluşumdur.

Konser biletleri henüz satışa çıkmadı. Gelişmeler için etkinlik sayfasını takip edin.