60`lı yıllarda Ulaştır kardeşler tarafından kurulan ve katıldıkları Altın Kupa yarışmasında birincilik elde eden Beybonlar grubu, o yıllarda stüdyoda Gelin Ayşem ve Nenni isimli iki şarkı kaydetmişti. Doğaçlama oluşan bu şarkılar, grup üyelerinden habersiz olarak 45`lik haline getirilerek satışa çıkarılmış ve kısa süre sonra tükenmişti.

İşte bu 45`lik, 47 yıl sonra, İspanya’da Guerssen Records tarafından yeniden basıldı. Koleksiyonculara özel olarak 300 adet basılan plak, yalnızca 1 ayda tamamen tükendi. Plak şirketindeki stokların bitmesinin ardından, bu kez yerli ve yabancı online alışveriş sitelerinde bu albümün birer ikişer satıldığını görebiliyorduk. Ama tabii ki fiyat etiketleri 2-3 katına çıkmış bir şekilde. Ne var ki an itibarıyla bu plakları da bulmak çok zor.

Takas Pazarı dergisi için Guerssen Records’tan yetkililerle konuştuğumda, “Açıkçası bu kadar kısa sürede tükeneceğini düşünmemiştik. Bu plağı yeniden basmayacağız, çünkü anlaşma yaptığımız insanlara 300 adet olarak söz vermiştik. Eğer basarsak, sözümüzü çiğnemiş oluruz ve bu hiç doğru değil” cevabını almıştım.

Yine de belli olmaz diyelim. Zira plağa güzel bir ilgi oldu ve bu plağı almak isteyen birçok müziksever var. Grup elemanları ve plak şirketi arasında yeni bir anlaşma yapılarak yeni bir basım süreci başlayabilir, ama tabii bunun bir kesinliği yok.

Öte yandan, grubun davulcusu Sefa Ulaştır, Beybonlar ile kaydettikleri ve daha önce hiç yayınlamadıkları birkaç şarkının daha olduğunu bildiriyor. Bu şarkılar da plak haline gelir mi ve dahası olarak Beybonlar yıllar yıllar sonra tekrar sahnelere döner mi, göreceğiz. Bunların ihtimaller arasında yer aldığını belirtelim.