Bill Ward: “Ozzy`siz Sahneye Çıkmayı Hayal Edemezdik”

0
50

Son aylarda Bill Ward ve Ozzy Osbourne`un sosyal medya üzerinden tartışmalarına şahit olduk. Bu tartışmalar iki metal efsanesinin ilk tartışmaları değil. 1970`li yıllarda da Bill ve Ozzy uyuşturucu madde kullanımı yüzünden sık sık kavga etmişti. Bill Ward o günleri, The Quietus`a şöyle anlattı:

1970`lerdeki Black Sabbath`a baktığımda, Ozzy`siz sahneye çıkmayı hayal edemezdik. O günlerde Ozzy çok dağıtmıştı. Gruptan ayrılmasını istemiyordum fakat bir süre ara vermesi herkese iyi gelecekti. Ozzy`nin yokluğunu Dave Walker`la doldurmaya çalıştık. Ozzy`nin olmaması grubun gidişatını kötü etkiledi.

1979`da Ozzy`i gruba geri dönmesi için ikna ettim. Fakat son iki albümde bekleneni veremedik. Açık konuşmak gerekirse, Black Sabbath`ın yeterince iyi olmayan albümleriydi. Ozzy`nin alkol ve madde kullanımı yine artınca Dio gruba katıldı. Ozzy`nin gruptan ayrıldığı günlerde grup dağılma tehlikesi de yaşadı, kötü günlerdi.

Bill Ward röportajın sonunda, Ozzy`i sevdiğini ancak son zamanlarda konuşmadıklarını söyledi. Efsane davulcu, Black Sabbath`a geri dönemediği için bir solo albüm (Accountable Beasts) çıkardı.