Billy Corgan, Smashing Pumpkins`in Klasik Kadrosunun Birleşmesi İçin İlk Adımı Attı

0
59

Smashing Pumpkins`in klasik kadrosunu özleyenler yakında istedikleri duyuruyu alabilirler. Billy Corgan eski üyelerle iletişime geçti. Herkes anlaşırsa klasik kadro tekrar toplanacak.

1988`de grubun kadrosu Billy Corgan, James Iha, D`arcy Wretzky ve Jimmy Chamberlin`den oluşuyordu. Jimmy, 1996`da turnelerde gruba eşlik eden Jonathan Melvoin`in ölümüyle beraber gruptan ayrıldı. Wretzky ise 1999`da ayrılmak istedi. 2000`de kariyerine ara veren grup 2006`da sessizliğini bozdu. Billy Corgan ve Jimmy klasik kadrodan devam eden iki isimdi ancak Jimmy de 2009`da yerini Mike Byrne`a bıraktı. Daha sonra iki isim rolleri tekrar değişecekti. Smashing Pumpkins`te James Iha`nın yerini dolduran Jeff Schroeder günümüzde hala çalmaya devam etmekte.

Billy Corgan heyecan verici duyurusunda şunları söyledi:

Bir şeyler olduğu doğru. Şimdilik bazı şeyleri gizli tutmak zorundayız. Ama, bu gizliliğin spekülasyona neden olmasını da istemiyorum. Birbirimizle tekrar iletişim kurduk. İlk önce D`arcy ile iletişime geçtim. Onu tekrar kazanmak harika. Klasik kadroyu iyi ilişkiler üzerine toplamak istiyorum.

Alternatif rock`ın sevilen gruplarından Smashing Pumpkins`den gelişmeler oldukça yazacağız.