Ramazan Ayı`nın gelmesi ile birlikte ülkemizde bir çok tuhaf olayın ayyuka çıkması, her yıl düzenli olarak hepimizin gözlemlediği sıradan bir hadise haline geldi. Bu kez olay gerçekten çok vahim.

30 yıllık tarihi ile Türkiye’nin en köklü metal gruplarından biri olan Devil, Ramazan Ayı’nda bir belediye etkinliğinde sahne alacak. İşin ilginç yanı ise tepki çekebileceği öne sürülerek grubun adının o etkinliğe özel olarak “Elmas Şato” şeklinde değiştirilmesi. Grup üyelerinden Tuncay Taşdöğen, Facebook üzerinden yaptığı açıklamada şunları söylemiş: 

Devil, 30 yıl sonra solo konserle sahnede olacak. Bakırköy Belediye’sinin ücretsiz etkinliğine hepiniz davetlimizsiniz.

Yalnız belediyenin yayınlayacağı ilanlarda grubun ismini “Elmas Şato” olarak göreceksiniz. Sakın şaşırmayın. Nedenine gelince biliyorsunuz Devil şeytan demek. Ramazanda çok tepki alırız diye belediye bu ismi kullanmayın dedi. Sadece tebessüm ettik. Yıllar önce müziği bırakmamıza neden olan bu tür tabuları hala yenememişiz ne yazık ki…

Neyse lütfen herkesle paylaşın. O gece sizinle olmak istiyoruz. Eski ruh, yeni heavy metal ve rock şarkılarımızla…

Grubun vereceği konser 10 Temmuz 2015 tarihinde Bakırköy Botanik Parkı’nda gerçekleştirilecek. Konserin başlama saati ise 21:00.