Bir “Hikaye” Başlıyor: BadikAcoustic

0
137

9 Aralık 2017 – Cumartesi Günü 21.30’da Taksim RedRock Sahne’de lansmanı düzenlenecek olan konsept bir ilk niteliği taşıyor. Öyle ki bu konseptin ana fikri sadece şarkı söylemek değil, hikaye anlatmak.

BadikAcoustic ekibinin repertuarı yalnızca bestelerden oluşuyor. Farklı yönü ise bestelerin hikayelerinden, yapılış aşamalarından, ilham kaynağından ve gelişiminden de bahsedilecek olması. Performansın monolog olmasından çok bir diyaloğa dönüşmesi ve bu sayede seyirci ile daha “sağlam” bir bağ kurulması amaçlanıyor. Beste hikayelerinin yanı sıra, düzenlenecek programlarda müzik tarihine damga vurmuş isimlerin de nadir bilinen hikayelerinden bahsedilecek.

BadikAcoustic programlarında bestelerin telif haklarının korunması amacıyla ve anlatılan hikayelerin yalnızca BadikAcoustic ekibi ile seyirci arasında kalması amaçlandığı için yasak. Bunun bir başka nedeni ise konseptin hızlı tüketime karşı çıkması.

Mektup:

“9 Aralık Cumartesi günü Taksim RedRockta başlayacak olan ve farklı farklı mekanlarda, cafede, sokakta, sahilde bir çok yerde devam edecek, alışılagelmişin dışına çıkacak bir şey yapıyoruz.

Müzisyenin, müzik üretmesi gerektiğini savunuyoruz. Üretilen hikayeleri yolun başında dinlemek isteyen herkesle yüz yüze, göz göze paylaşmak istiyoruz.

Bu bağlamda açıkça söylüyoruz: Sanatın, eğlencenin ve entelektüel deneyimlerin acımasızca önünün kesildiği ve baltalandığı bu günlerde, müzik üreten herkes gibi desteğe ihtiyacımız var.

BadikAcoustik”