BirGün Gazetesi`nin düzenlediği festival müzikseverlere LifePark`ta çeşitli etkinlikler sunmayı planlıyordu ancak ülkemizde yaşanan olumsuz gelişmeler festivali de etkiledi ve değişikliğe gidildi.

Son olaylar nedneiyle teknik, lojistik ve ekonomik şartlar festivalin ya iptaline neden olacaktı ya da mekan değişikliği yapılacaktı. BirGün yönetimi mekan değişikliğe gitmeyi tercih etti ve KüçükÇiftlik Park ile anlaşma sağlandı. Bu durum karşısında biletlerini iade etmek isteyenler iadelerini yapabilir. Eski biletler geçerliliğini koruyor.

BirGün’ün mekan değişikliği hakkında açıklaması şöyle oldu:

Bilindiği üzere BirGünlük Festival iki senedir LifePark`ta düzenleniyordu. Ormanın içinde büyük ve yeşil bir alanda etkinlik yapıyor olmak sadece siz değerli katılımcılar için değil bizim için de keyifli oluyordu. Dürüst olmak gerekirse LifePark`taki doğal ortam eksiklerimizin de üstünü kapatıyordu. Zira festival, katılımcılarına dilediği gibi takılabilecekleri alanlar vaat ediyordu. Son gün son dakikaya kadar BirGün`lük Festival`in aynı yerde yapılabilmesi için elimizden geleni yaptıkancak maalesef bir noktada tıkandık.

Mekanda 2-3 hafta önce yaşanan üzücü olayın etkileri, festivalin müzik dışındaki tüm diğer unsurlarının festivalden çekilmesine sebep oldu. Teknik, lojistik, ekonomik ve operasyonel anlamda yaşanan zorluklar bize iki seçenek bırakıyordu. Festivale bu sene ara vermek ya da KüçükÇiftlikPark`a taşımak. Bir arada olmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde tercihimiz etkinliği iptal etmek değil, #biraradayız diyen okurlarımızla beraber olmak oldu. Bu sebeple üzülen, canı sıkılan okurlarımızdan, festival katılımcılarımızdan özür dileriz. Seneye tekrar büyük ve yeşil alanda olma ümidiyle…

Etkinlik için bilet alıp iptal etmek isteyen misafirlerimiz Biletix üzerinden iade işlemi yapabilirler. Gelecek misafirlerimiz eski biletleri ile gelebilirler. Her şeye rağmen bir aradayız diyen okurlarımız için bilet satışı da devam etmektedir.

Son dakika değişikliği konusunda anlayışı sebebiyle LifePark`a ve kapılarını bize hemen açan KüçükÇiftlikPark`a da teşekkürler.

Aslolan bir arada olmaktır diyerek bu sene de bizi yalnız bırakmamanız ümidiyle…

Mor ve Ötesi, Moğollar, Kurtalan Ekspres, Adamlar, Nazan Öncel ve daha birçok isim 3 Eylül`de KüçükÇiftlik Park`ta sahne alacak. Biletler 38.50 TL`den satılıyor.