Black Sabbath Yeni Bir Albüm Yapabilir

0
88

Black Sabbath; Ozzy Osbourne, Tony Iommi ve Geezer Butler’ın son kez beraber çaldığı 1978 çıkışlı Never Say Die‘dan 35 yıl sonra yeniden beraber albüm çıkaralı bir yıldan daha kısa bir süre geçti. 35 yıl sonra gelen 13 albümü, grubu ilk defa Amerika’da 1 numaraya getirdi. Ve şimdi de grubun basçısı, efsanelerin 13’ten sonra bir albüm daha çıkarabileceklerini söyledi.

Time Out Dubai’ye konuşan Butler, son albümden sonra ellerinde hala dört şarkı kaldığını ve dört-beş şarkı daha yazıp yeni bir albüm çıkarabileceklerini söyledi. Eğer böyle bir albüm yaparlarsa bunu para veya başka bir şey için değil, kendileri için yapacaklarını sözlerine ekledi.

Butler ayrıca, orijinal kadronun beraber albüm çıkaracağının açıklanmasından sonra Bill Ward’ın ayrılmasına da değindi. Ward’ın gruptan ayrılış sebebinin para olmadığını, fiziksel özellikler olduğunu söyledi:

“O, albüm için on yıl filan harcayabileceğimizi düşünüyordu. Oysa ki hala yaptığımız işte iyiyken, albüm yapmak ve turlamak için çok beklemiştik. Bill pek de formda değil ve hastanede bağırsak problemleri ile uğraşıyordu. Eğer tura çıkacaksak onu geride bırakmalıydık ki biz de onu geride bırakmak zorunda kaldık. Bill’i severim -hepimiz Bill’i severiz- bunu tamamlayamaması korkunç bir şey.”

Ayrıca Butler, Iommi’nin iki yıldır süren kanser savaşına da değindi. Görünüşe göre Sabbath’ın riff kralı lenfomayı yeniyor:

“Mm.. Doktorların ona yaptığı onca şeyden sonra Tony, muhtemelen herkesten çok daha sağlıklı. Gerçekten iyi gidiyor, sanırım acısı daha az şu an.”

Ayrıca hatırlatalım ki Tony Iommi, çektiği sağlık sorunlarından dolayı 4 Temmuz’da grubun son konserini verebileceğini söylemişti.