BlackVain, Albümünden Single Paylaştı: “Öylesine”

0
72

Temelleri Kayseri’de atılan BlackVain, ilk albümü için yoğun mesai harcıyor. Albüm, “A Thousand Days” ismiyle karşımıza gelecek. Grubun tarzı ise zaman içinde, heavy ve thrash metalden progresife kaydı. Albümün çıkış tarihi henüz duyurulmadı. Grubun vokali Canberk Karakaş ve gitaristi Arda Gökçe’nin albüm hakkında düşünceleri şöyle;

Canberk Karakaş:

Yeni ad, yeni kapak ve yeni sound’umuz ile “A Thousand Days” çalışmalarına devam ediyoruz. Bu albüm daha önce üzerinde çalıştığımız bazı parçaları da içinde barındırıyor, tabii ki değişiklikler ile birlikte. Değişikliklerden bahsedecek olursam, sanırım en önemlileri sound ve kadro değişimi oldu. Yeni kadro ile birlikte biraz daha progressive sound’a yönelmeye başladık. Hal böyle olunca, sözlerim de değişti; eski tarz yerine post-erotica tarzına yöneldim. Vokallerimde de clean ve brutal tonlarımın en iyisini vermeye çalışıyorum. Belirttiğimiz gibi çalışmalara devam ediyoruz, umuyorum ki bittiğinde tüm dinleyenlerimizin seveceği bir albüm ortaya koymuş oluruz.

Arda Gökçe:

Bu albümün hazırlandığı süre içinde tarzımız çok değişti. Albümün ismi ve kapağı da bu yönde değişti. Şarkı yazımına çok daha farklı bir açıdan yaklaştık. Yaptığımız müziğin adını tam koyamasam da albümün çok çeşitli tarzlar barındırdığını söyleyebilirim. Daha önce yayınlanan single da buna bir örnek olarak gösterilebilir. Albüm henüz hazır değil ve çıkmasına uzun bir zaman var. Ama çıkınca çok beğenileceğinden eminim.

Albümün görselleri ve single;