Türkiye`nin ilk üniversite radyosu tarafından 20 yıldır Sınırsız Müzik Günleri kapsamında düzenlenen Battle of the Bands, Türkiye`nin her köşesinden gelen müzisyenleri sahneye çağırıyor. Güçlü bir geleneği temsil eden Sınırsız Müzik Günleri, Battle of the Bands ile genç müzisyenlere iyi bir başlangıç yapma fırsatı sunuyor.

Yıllardır Türkiye`nin her köşesinden, birbirinden yetenekli ve genç müzisyeni Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü`nün eşsiz atmosferinde bir araya getiren Battle of the Bands`in başvuruları 1 Ağustos`ta başladı. Başvurular 1 Eylül`e kadar alınmaya devam edecek.

Birinci olan grup WePlay`den single ödülü, ikinci olan grup Hayyam Stüdyoları`nda 1 günlük kayıt hakkı kazanacak. Jüride olan isimler:

  • Burak Gürpınar
  • Metin Türkcan
  • Güven Erkin Erkal
  • Murat Çopur
  • Haluk Polat

Yarışmanın şartları ve bilgileri şöyle:

1) Yarışmacı gruplar amatör olmalıdır. (Daha önce herhangi bir nedenden dolayı ticari amaçlı albümleri yayınlanmamış olmalıdır.) Grup üyeleri yalnızca bir grupta çalabilir. Aynı kişi farklı gruplarla yarışmaya katılamaz.

2) Başvurular 1 Ağustos 2015 Cumartesi günü başlar ve 1 Eylül 2015 Salı gününe kadar devam eder. Yarışmaya katılacak gruplar demolarını, müzik tarzını, grubu anlatan tanıtıcı bilgi ve resimle birlikte, bu tarihe kadar Radyo Boğaziçi`ne dijital yollarla, elden veya kargo ile iletmek zorundadırlar.

Adres: Radyo Boğaziçi, Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs 1. Erkek Yurdu No:11, 34342 – Bebek, İstanbul

3) Demolar CD/Audio veya mp3 formatında olmalıdır. Grup performanslarının değerlendirilmesinde jürinin daha sağlıklı bir değerlendirme yapabilmesi açısından, hazırlanan demolarda yer alan eserler grupların kendi besteleri olmalıdır ve demo CD`sinde en az üç şarkı bulunmalıdır. Bu şarkılardan en az ikisi grubun kendi bestesi olmalıdır, üçüncü şarkı opsiyonel olarak cover/uyarlama olabilir.

4) Daha önceden yarışmış bir şarkı yarışmaya kabul edilmez. Besteler eğer bu yarışmaya katılmamışsa katılma hakkı kazanabilir.

5) Başvurular bittikten sonra yapılacak ön elemede, finale katılmaya hak kazanan gruplar, finalde performanslarını plak şirketlerinden temsilciler ve müzik otoritelerinden oluşan seçkin bir jüri önünde sergileme fırsatını yakalayacaklardır.

6) Finallere katılmaya hak kazanan gruplar 14 Eylül 2015 tarihinde sosyal medya ve basın yayın organları aracılığıyla duyurulacaktır.

7) Finalist grupların final performans sırası, final günü çekilecek kura ile belirlenecektir.

8) Finalistlerin yarışma sırasında çalacakları şarkılardan en az ikisi kendi besteleri olmalıdır.

9) Yarışma 3 Ekim Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü`nde gerçekleşecektir.

Başvuru veya ekstra bilgi için bob2015@radyobogazici.net`e mail atabilirsiniz. Katılan gruplara başarılar diliyoruz.