Bring Me The Horizon’dan Yeni Albüm Müjdesi: Amo

0
158

Bring Me The Horizon, Amo isimli yeni albümünün ayrıntılarını albümden şarkılar paylaşarak duyurdu.

Kendi içinde sürekli gelişen ve yeni tarzlar doğuran İngiliz rock/metal grupları 21. yüzyılda da aynı üretkenliğine devam ediyor. Bring Me The Horizon, yaptığı sıradışı müzik ile Modern İngiliz Metal müziğine yeni bir soluk getirmişti.

That’s The Spirit albümü ile tüm gözleri üzerine çeken BMTH’nin yeni yapacağı işler merakla bekleniyordu. Sessizliğini bozan grup, 25 Ocak 2019 tarihinde Amo isimli yeni albümlerini yayımlayacağını duyurdu.

Albümden iki parça paylaşan grup Mantra isimli ilk şarkının tanıtımını Annie Mac’in BBC Radyo şovunda yaptı. Grup, albüm tanıtımında müzikseverlere ilginç bir süreç yaşattı. Mantra şarkısının başında geçen Do you wanna start a culth with me? (Benimle yeni bir kült başlatmak ister misin?) sözü BMTH’nin kendine özel sembolleri barındıran posterlere basılarak Chicago sokaklarına asıldı.

Posterin üstünde yer alan ve gizemli bir etki yaratan numarayı arayan hayranlar, her aradıklarında farklı bir ses tonu ile “Mantra’ya hoşgeldiniz” cümlesi ile karşılaştı. Grup, şarkı için özel bir site de kurdu. Mantra şarkısı için grubun frontman’i Oliver şunları söylüyor:

“Bir ilişki başlatmak, bir kült oluşturmak gibidir. İki kişilik bir kült, çünkü o kişiye tamamen kendinizi vermelisiniz, onlara güvenmelisiniz, onları sevmelisiniz. Bu biraz tehlikeli diye düşünmeye başlasanız bile koşulsuz olarak sevmelisiniz.

Bir ilişki böyledir ve bu da tam olarak bir kült ile aynı şeydir. Şarkının ortaya çıktığı kilit yer tam da burası.”

Grup, Mantra’dan sonra albümden Wonderful Life isimli şarkıyı da dinleyicilere sundu. Bu iki şarkıyla beraber albümün nasıl bir tarzda olacağı az çok kafalarda oluşmaya başladı. Eski albümlerine göre deathcore’un fazlasıyla tıraşlandığı bir albüm dinleyicileri bekliyor. Biraz daha pop-rock tarzına kaydıkları söylenebilir. Albümün ön siparişini buradan yapabilirsiniz.