Bruce Dickinson Airshow’da Uçacak

0
51

Bildiğimiz üzere “on parmağında on marifetBruce Dickinson bir pilot ve uçuş meraklısı bir metalci. Ancak her zaman bu iki tutkusunu birleştirme fırsatı olmuyor. Bu sefer, 5 Temmuz’da Iron Maiden’ın sahne alacağı Sonisphere Festivali bir istisna yaratacak.

Dickinson’ın pilot grubu, The Great War Display Team, o tarihte I. Dünya Savaşı’nın başlangıcının yıl dönümü nedeniyle gün boyu hava şovu sunacak. 1914-1918 yılları arasında gökyüzünü kontrol eden İngiliz ve Alman pilotların canlandırılacağı şovda Bruce Dickinson ile beraber 10 pilot katılacak ki Bruce Dickinson, 26 yaşında savaş sırasında yaşamını yitiren Alman pilot Red Baron’ın yerini alacak.

Festival organizatörü Stuart Galbraith, Iron Maiden bu fikirle geldiğinde çok heyecanlandıklarını söylüyor. Daha önce kimsenin beklemediği ve görmediği bir şovun gerçekleşeceğini düşündüğünü belirten Galbraith, kapılar açıldığından itibaren muhteşem bir festival olacağını ortalığın yıkılacağını söylüyor.

Bruce Dickinson ise şunları belirtiyor:

“Aslında, özellikle siz şovu izlerken, yüz yıl önce yaşanmış savaşlarda yaşanan olayları canlandırırken biraz müzik ekleyeceğiz. Bu pilotlar çok ciddi ve sert koşullarda çalıştıkları için tarihe geçtiler. Ve biz de umuyoruz ki o anıları geri canlandırabileceğiz. Orada sadece o pilotların kahramanlıklarını ve cesaretlerini kutlamayacağız, aynı zamanda her iki tarafın gösterdiği büyük fedakarlıkları da anacağız.”

Bu haberden sonra sanırım Aces High ile baş başa kalmak iyi gider.