Iron Maiden`ın 16. stüdyo albümü The Book of Souls, müzik piyasasına hızlı bir giriş yaptı. Albüm müzik eleştirmenlerinden geçer not almayı başardı. Maiden dinleyicisi de kayıtlardan memnun görünüyor.

Bruce Dickinson 8 Eylül`de, Loudwire`ın birkaç sorusunu cevaplandırdı. Grubun geleceği hakkında ve son albümle ilgili şunları söyledi:

The Book of Souls`u son albümümüz gibi görmedik. Ben, The Book of Souls`un son albümümüz olmamasını umuyorum derken, tamamen kendi düşüncelerimi paylaştım. Grupça aldığımız bir karar yok ortada. Eğer, son albüm olsaydı ortaya çıkan kayıtlardan dolayı mutlu olurdum. Gerçekten sıkı bir albüm oldu. 17. albümü yaparsak, en iyiyi sunmalıyız. The Book of Souls`u ciddi bir prova gibi görüyorum.

Şimdi önümüzde konserler var. The Book of Souls`u birlikte söyleyeceğiz. Keyifli bir turne olacağını hissediyorum. Zamanı geldiğinde 17. albüm konusunu grup içinde tartışırız. Nicko`nun da benim gibi 17`yi istediğini söyleyebilirim.

Bu açıklamanın ardından grubun kesin olarak yeni bir albüm daha yapmaya niyetli olduğunu söyleyebiliriz. Turneden sonra bir süre kabuklarına çekilip, yeni bir albüm için kolları sıvayabilirler.